Oranje handhaaft zich op zevende plaats wereldranglijst
NYON (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal behoudt de zevende plaats op de wereldranglijst. In de laatste ranking die de mondiale bond uitbracht, is ook de top drie ongewijzigd. Wereldkampioen Argentinië blijft eerste, gevolgd door Frankrijk en België. Brazilië en Engeland zijn van positie geruild. De Zuid-Amerikanen staan nu vierde en Engeland is gezakt naar de vijfde plaats. Portugal neemt de zesde plek in.
De laatste keer dat de FIFA de wereldranglijst publiceerde was in april. De ploeg van bondscoach Koeman won in de periode die meetelde voor de nieuwe ranking de oefenwedstrijden tegen Canada en IJsland, beide met 4-0. De winst op Polen (2-1) tijdens het EK in Duitsland telde nog niet mee.
Liberia is de grootste stijger op de ranking. De Afrikaanse ploeg klom tien plaatsen naar de 142e plek. Curaçao steeg vier plaatsen en staat nu op de 87e positie.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
13 uur geleden