Oranje handhaaft zich op zevende plaats wereldranglijst
NYON (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal behoudt de zevende plaats op de wereldranglijst. In de laatste ranking die de mondiale bond uitbracht, is ook de top drie ongewijzigd. Wereldkampioen Argentinië blijft eerste, gevolgd door Frankrijk en België. Brazilië en Engeland zijn van positie geruild. De Zuid-Amerikanen staan nu vierde en Engeland is gezakt naar de vijfde plaats. Portugal neemt de zesde plek in.
De laatste keer dat de FIFA de wereldranglijst publiceerde was in april. De ploeg van bondscoach Koeman won in de periode die meetelde voor de nieuwe ranking de oefenwedstrijden tegen Canada en IJsland, beide met 4-0. De winst op Polen (2-1) tijdens het EK in Duitsland telde nog niet mee.
Liberia is de grootste stijger op de ranking. De Afrikaanse ploeg klom tien plaatsen naar de 142e plek. Curaçao steeg vier plaatsen en staat nu op de 87e positie.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
13 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
14 uur geleden