Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gaat tegen Vietnam met zelfde opstelling voor groepswinst

Oranje gaat tegen Vietnam met zelfde opstelling voor groepswinst

DUNEDIN (ANP) - Oranje begint dinsdag tegen Vietnam met dezelfde opstelling als vorige week tegen de Verenigde Staten. Aanvalster Lineth Beerensteyn is er hoe dan ook nog niet bij. Zij raakte in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal geblesseerd. Katja Snoeijs vervangt haar opnieuw in de aanval naast Lieke Martens.

Achterin staat Stefanie van der Gragt met aanvoerster Sherida Spitse en Dominique Janssen, die haar honderdste interland speelt. Op het middenveld staan Jill Roord, Jackie Groenen en Daniëlle van de Donk. Van de Donk is de enige aan de kant van Oranje die op scherp staat na haar gele kaart tegen Portugal. Met Victoria Pelova en Esmee Brugts als vleugelverdediger lijkt bondscoach Andries Jonker opnieuw te kiezen voor het 5-3-2-systeem.

Van der Gragt raakte in de wedstrijd tegen de Verenigde Staten geblesseerd en werd vervolgens ziek, net als Pelova. Zij waren twee dagen later "op de terugweg" en Jonker zei maandag al te hopen dat ze tegen Vietnam mee zouden kunnen doen. Daphne van Domselaar staat op doel.

Zweden

Jonker gaat in de wedstrijd tegen Vietnam om 09.00 uur (Nederlandse tijd) voor de groepswinst in de hoop Zweden te ontlopen. Dat Scandinavische land koerst af op groepswinst in groep G. Om groep E te winnen heeft Nederland mogelijk veel doelpunten nodig. Oranje is ook afhankelijk van het resultaat tussen Portugal en de VS. Die twee landen spelen op hetzelfde moment hun laatste groepswedstrijd.

Opstelling: Van Domselaar; Van der Gragt, Spitse, Janssen; Pelova, Roord, Groenen, Van de Donk, Brugts; Snoeijs, Martens.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

8 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

8 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

9 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

10 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

10 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

10 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

12 uur geleden