Oranje en België strijden voor plek finaletoernooi Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal hoopt zich zondag te plaatsen voor het finaletoernooi van de Nations League. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal neemt het vanaf 20.45 uur in de Johan Cruijff ArenA op tegen België, de enig overgebleven concurrent in groep 4 van de A-divisie van het landentoernooi.
Oranje begint het duel met een voorsprong van 3 punten op België. Omdat Nederland de eerdere ontmoeting in Brussel met 4-1 won, kan België alleen nog als eerste eindigen als het met minimaal drie doelpunten verschil wint.
Als de ploeg van Van Gaal groepswinnaar wordt, is het finaletoernooi (samen met de winnaars uit de andere drie groepen van de A-divisie) volgend jaar juni in Nederland.
Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners hebben het trainingskamp van Oranje verlaten nadat ze donderdag in het met 2-0 gewonnen uitduel met Polen geblesseerd waren uitgevallen. Middenvelder Ryan Gravenberch van Bayern München en Ajax-spits Brian Brobbey zijn als vervangers opgeroepen. Brobbey kan zijn debuut maken bij Oranje.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
26 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden