Oranje en België strijden voor plek finaletoernooi Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal hoopt zich zondag te plaatsen voor het finaletoernooi van de Nations League. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal neemt het vanaf 20.45 uur in de Johan Cruijff ArenA op tegen België, de enig overgebleven concurrent in groep 4 van de A-divisie van het landentoernooi.
Oranje begint het duel met een voorsprong van 3 punten op België. Omdat Nederland de eerdere ontmoeting in Brussel met 4-1 won, kan België alleen nog als eerste eindigen als het met minimaal drie doelpunten verschil wint.
Als de ploeg van Van Gaal groepswinnaar wordt, is het finaletoernooi (samen met de winnaars uit de andere drie groepen van de A-divisie) volgend jaar juni in Nederland.
Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners hebben het trainingskamp van Oranje verlaten nadat ze donderdag in het met 2-0 gewonnen uitduel met Polen geblesseerd waren uitgevallen. Middenvelder Ryan Gravenberch van Bayern München en Ajax-spits Brian Brobbey zijn als vervangers opgeroepen. Brobbey kan zijn debuut maken bij Oranje.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
7 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden