Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje begint met Bergwijn aan kwartfinale tegen Argentinië op WK

Oranje begint met Bergwijn aan kwartfinale tegen Argentinië op WK

LUSAIL (ANP) - Het Nederlands elftal begint met Steven Bergwijn in de basis aan de kwartfinale van het WK tegen Argentinië. De aanvaller vormt het spitsenkoppel met Memphis Depay in een met bijna 90.000 toeschouwers uitverkocht Lusail-stadion.

Bergwijn begon als basisspeler aan het WK in Qatar. Hij werd gewisseld in de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) en kreeg geen speeltijd in de laatste groepswedstrijd tegen Qatar (2-0). Bergwijn mocht in de achtste finales tegen de Verenigde Staten (3-1) invallen.

Cody Gakpo speelt tegen de Argentijnen vlak achter Depay en Bergwijn. Davy Klaassen zit op de bank als de wedstrijd om 20.00 uur Nederlandse tijd begint.

Basisplaats Martínez

Bij Argentinië staat Lisandro Martínez in de basis. De verdediger die Ajax afgelopen zomer verliet voor Manchester United versterkt de defensie van de tweevoudig wereldkampioen.

Het lijkt er op dat de Argentijnen niet zoals gebruikelijk met vier verdedigers starten, maar dat ze met vijf man achterin gaan staan. Middenvelder Rodrigo De Paul is op tijd hersteld van een lichte spierblessure en verschijnt aan de aftrap.

Volledige opstellingen

Opstellingen, Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; De Roon, Gakpo en Frenkie De Jong; Depay en Bergwijn.

Argentinië: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Lisandro Martínez en Acuña; De Paul, Fernández en Mac Allister; Messi en Álvarez.

Meer uit Voetbal

Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

10 minuten geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

13 minuten geleden
NEC mag Champions League in na zege op Go Ahead Eagles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.

13 minuten geleden
FC Twente verliest ruim bij PSV en eindigt als vierde

EINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeërs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.

14 minuten geleden
FC Utrecht verzekert zich met zege van thuisvoordeel in play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, goed voor een thuisduel in de play-offs om Europees voetbal. De formatie van de afscheidnemende trainer Ron Jans was in de eigen Galgenwaard met 2-0 te sterk voor middenmoter Fortuna Sittard.

16 minuten geleden
Ajax speelt gelijk en belandt in play-offs voor Conference League

HEERENVEEN (ANP) - Voor Ajax is het seizoen na de laatste speelronde van de Eredivisie nog niet voorbij. De club uit de hoofdstad kwam in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen niet verder dan een gelijkspel (0-0) en neemt als nummer 5 van de eindklassering deel aan de play-offs om een plek in de voorronden van de Conference League.

17 minuten geleden
Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

2 uur geleden