Oranje begint met Bergwijn aan kwartfinale tegen Argentinië op WK
LUSAIL (ANP) - Het Nederlands elftal begint met Steven Bergwijn in de basis aan de kwartfinale van het WK tegen Argentinië. De aanvaller vormt het spitsenkoppel met Memphis Depay in een met bijna 90.000 toeschouwers uitverkocht Lusail-stadion.
Bergwijn begon als basisspeler aan het WK in Qatar. Hij werd gewisseld in de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) en kreeg geen speeltijd in de laatste groepswedstrijd tegen Qatar (2-0). Bergwijn mocht in de achtste finales tegen de Verenigde Staten (3-1) invallen.
Cody Gakpo speelt tegen de Argentijnen vlak achter Depay en Bergwijn. Davy Klaassen zit op de bank als de wedstrijd om 20.00 uur Nederlandse tijd begint.
Basisplaats Martínez
Bij Argentinië staat Lisandro Martínez in de basis. De verdediger die Ajax afgelopen zomer verliet voor Manchester United versterkt de defensie van de tweevoudig wereldkampioen.
Het lijkt er op dat de Argentijnen niet zoals gebruikelijk met vier verdedigers starten, maar dat ze met vijf man achterin gaan staan. Middenvelder Rodrigo De Paul is op tijd hersteld van een lichte spierblessure en verschijnt aan de aftrap.
Volledige opstellingen
Opstellingen, Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; De Roon, Gakpo en Frenkie De Jong; Depay en Bergwijn.
Argentinië: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Lisandro Martínez en Acuña; De Paul, Fernández en Mac Allister; Messi en Álvarez.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
21 uur geleden