Oranje begint met Bergwijn aan kwartfinale tegen Argentinië op WK
LUSAIL (ANP) - Het Nederlands elftal begint met Steven Bergwijn in de basis aan de kwartfinale van het WK tegen Argentinië. De aanvaller vormt het spitsenkoppel met Memphis Depay in een met bijna 90.000 toeschouwers uitverkocht Lusail-stadion.
Bergwijn begon als basisspeler aan het WK in Qatar. Hij werd gewisseld in de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) en kreeg geen speeltijd in de laatste groepswedstrijd tegen Qatar (2-0). Bergwijn mocht in de achtste finales tegen de Verenigde Staten (3-1) invallen.
Cody Gakpo speelt tegen de Argentijnen vlak achter Depay en Bergwijn. Davy Klaassen zit op de bank als de wedstrijd om 20.00 uur Nederlandse tijd begint.
Basisplaats Martínez
Bij Argentinië staat Lisandro Martínez in de basis. De verdediger die Ajax afgelopen zomer verliet voor Manchester United versterkt de defensie van de tweevoudig wereldkampioen.
Het lijkt er op dat de Argentijnen niet zoals gebruikelijk met vier verdedigers starten, maar dat ze met vijf man achterin gaan staan. Middenvelder Rodrigo De Paul is op tijd hersteld van een lichte spierblessure en verschijnt aan de aftrap.
Volledige opstellingen
Opstellingen, Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; De Roon, Gakpo en Frenkie De Jong; Depay en Bergwijn.
Argentinië: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Lisandro Martínez en Acuña; De Paul, Fernández en Mac Allister; Messi en Álvarez.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden