Oranje begint met Bergwijn aan kwartfinale tegen Argentinië op WK
LUSAIL (ANP) - Het Nederlands elftal begint met Steven Bergwijn in de basis aan de kwartfinale van het WK tegen Argentinië. De aanvaller vormt het spitsenkoppel met Memphis Depay in een met bijna 90.000 toeschouwers uitverkocht Lusail-stadion.
Bergwijn begon als basisspeler aan het WK in Qatar. Hij werd gewisseld in de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) en kreeg geen speeltijd in de laatste groepswedstrijd tegen Qatar (2-0). Bergwijn mocht in de achtste finales tegen de Verenigde Staten (3-1) invallen.
Cody Gakpo speelt tegen de Argentijnen vlak achter Depay en Bergwijn. Davy Klaassen zit op de bank als de wedstrijd om 20.00 uur Nederlandse tijd begint.
Basisplaats Martínez
Bij Argentinië staat Lisandro Martínez in de basis. De verdediger die Ajax afgelopen zomer verliet voor Manchester United versterkt de defensie van de tweevoudig wereldkampioen.
Het lijkt er op dat de Argentijnen niet zoals gebruikelijk met vier verdedigers starten, maar dat ze met vijf man achterin gaan staan. Middenvelder Rodrigo De Paul is op tijd hersteld van een lichte spierblessure en verschijnt aan de aftrap.
Volledige opstellingen
Opstellingen, Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; De Roon, Gakpo en Frenkie De Jong; Depay en Bergwijn.
Argentinië: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Lisandro Martínez en Acuña; De Paul, Fernández en Mac Allister; Messi en Álvarez.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
3 uur geleden