Oracle maakt goede sier met cijfers op licht hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met bescheiden winsten gesloten. Bemoedigende kwartaalcijfers van softwareconcern Oracle wakkerden optimisme aan over groei van de AI-sector, waar ook andere techbedrijven van profiteerden. Tegelijkertijd speelden op de markten zorgen over handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en veel andere landen.
De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 42.967,62 punten. De bredere S&P 500 won 0,4 procent tot 6045,26 punten en techbeurs Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op 19.662,48 punten.
Oracle verhoogde na een goed slotkwartaal van zijn gebroken boekjaar de omzetverwachtingen voor het nieuwe jaar. Het bedrijf profiteerde van de toegenomen vraag naar zijn clouddiensten die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie ondersteunen. Het aandeel schoot ruim 13 procent omhoog.
Nvidia, een belangrijke ontwikkelaar van AI-chips, steeg 1,5 procent.
Boeing zakte bijna 5 procent. Een Boeing 787-8 Dreamliner van Air India stortte neer bij het vliegveld van de Indiase stad Ahmedabad, waarbij volgens de plaatselijke politie meer dan 240 doden zijn gevallen.
Handelsspanningen hielden de markten ook bezig. De Amerikaanse president Donald Trump zei de komende weken andere landen brieven te willen sturen waarin hij eenzijdige handelstarieven aankondigt, in de aanloop naar een deadline op 9 juli. Handelspartners hebben wat Trump betreft tot die dag de tijd om een handelsdeal te sluiten voordat hoge importheffingen ingaan.
De dollar bereikte eerder op de dag het laagste niveau in drie jaar tijd, afgezet tegen een mandje met tien internationaal belangrijke valuta's. Aan het einde van de handelssessie in New York was de euro 1,1577 dollar waard, tegenover 1,1572 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
De olieprijzen kwamen weinig in beweging. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 68,25 dollar per vat. Brentolie verloor 0,1 procent tot 69,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
9 uur geleden