Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opticien Gerrit Atres: 'Na 20 minuten schermtijd, moet je je ogen 20 seconde rust gunnen'

Opticien Gerrit Atres: 'Na 20 minuten schermtijd, moet je je ogen 20 seconde rust gunnen'

THOLEN - Gerrit Atres van Ben van der Heiden zien & horen in Tholen en Halsteren is blij dat er steeds meer aandacht wordt besteed aan schermtijd. “Het onderwerp schermtijd wordt steeds bekender maar ook steeds belangrijker."

"Regionaal, ziekenhuizen, orthoptisten, huisartsen en langzaam ook de scholen zien het belang in om vroegtijdig een therapie op te starten om de oogprogressie van bijziende ogen te remmen. Schermtijd is daar een belangrijk onderdeel van maar nog meer de ogen afwisselen met ontspannen en vooral veel buiten zijn”, vertelt Gerrit.

Ook Gerrit ziet dat er steeds meer schermtijd komt. Gerrit legt hierover uit,” Het heeft ook te maken met al het aanbod wat digitaal binnenkomt. Daarom is de 20-20-02 regel zo enorm belangrijk. Zowel het ontspannen van het oog maar nog meer de 2 uur buiten zijn. Buiten ontspannen de ogen veel beter en er is gebleken dat de helderheid van de zon en de lucht de belangrijkste factoren zijn om de ogen niet steeds verder achteruit te laten gaan”.

20-20-2 regel
De 20-20-2 regel is dus erg belangrijk om aan te houden. Na 20 minuten naar een scherm te hebben gekeken is het belangrijk om je ogen 20 seconden rust te gunnen. Daarbij is het dus erg belangrijk om twee uur per dag buiten actief te zijn.

Meer uit Tholen

Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

5 uur geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

21 uur geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

1 dag geleden
Geld en vol stroomnet zitten walstroom in Thoolse haven in de weg

THOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.

1 dag geleden
Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

2 dagen geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

2 dagen geleden
Sterke concurrentie: Zo keerde Jan van Tienen terug in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.

2 dagen geleden