Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opticien Gerrit Atres: 'Na 20 minuten schermtijd, moet je je ogen 20 seconde rust gunnen'

Opticien Gerrit Atres: 'Na 20 minuten schermtijd, moet je je ogen 20 seconde rust gunnen'

THOLEN - Gerrit Atres van Ben van der Heiden zien & horen in Tholen en Halsteren is blij dat er steeds meer aandacht wordt besteed aan schermtijd. “Het onderwerp schermtijd wordt steeds bekender maar ook steeds belangrijker."

"Regionaal, ziekenhuizen, orthoptisten, huisartsen en langzaam ook de scholen zien het belang in om vroegtijdig een therapie op te starten om de oogprogressie van bijziende ogen te remmen. Schermtijd is daar een belangrijk onderdeel van maar nog meer de ogen afwisselen met ontspannen en vooral veel buiten zijn”, vertelt Gerrit.

Ook Gerrit ziet dat er steeds meer schermtijd komt. Gerrit legt hierover uit,” Het heeft ook te maken met al het aanbod wat digitaal binnenkomt. Daarom is de 20-20-02 regel zo enorm belangrijk. Zowel het ontspannen van het oog maar nog meer de 2 uur buiten zijn. Buiten ontspannen de ogen veel beter en er is gebleken dat de helderheid van de zon en de lucht de belangrijkste factoren zijn om de ogen niet steeds verder achteruit te laten gaan”.

20-20-2 regel
De 20-20-2 regel is dus erg belangrijk om aan te houden. Na 20 minuten naar een scherm te hebben gekeken is het belangrijk om je ogen 20 seconden rust te gunnen. Daarbij is het dus erg belangrijk om twee uur per dag buiten actief te zijn.

Meer uit Tholen

Oppositie niet blij met voortzetten huidige coalitie: ‘Doet geen recht aan de kiezer’

THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.

8 uur geleden
Derde mannenzangavond haalt geld op voor goed doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.

12 uur geleden
Queen-tributeband keert terug naar Op d’n Dreef Festival: ‘Trots dat dit gelukt is’

SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.

1 dag geleden
Thoolse coalitie met SGP, ChristenUnie en VVD gaat door met extra wethouder

THOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.

1 dag geleden
Vier Thoolse teams vertegenwoordigen Zeeland op het NK schooldammen

THOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.

1 dag geleden
Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

2 dagen geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

2 dagen geleden