Opticien Gerrit Atres: 'Na 20 minuten schermtijd, moet je je ogen 20 seconde rust gunnen'
THOLEN - Gerrit Atres van Ben van der Heiden zien & horen in Tholen en Halsteren is blij dat er steeds meer aandacht wordt besteed aan schermtijd. “Het onderwerp schermtijd wordt steeds bekender maar ook steeds belangrijker."
"Regionaal, ziekenhuizen, orthoptisten, huisartsen en langzaam ook de scholen zien het belang in om vroegtijdig een therapie op te starten om de oogprogressie van bijziende ogen te remmen. Schermtijd is daar een belangrijk onderdeel van maar nog meer de ogen afwisselen met ontspannen en vooral veel buiten zijn”, vertelt Gerrit.
Ook Gerrit ziet dat er steeds meer schermtijd komt. Gerrit legt hierover uit,” Het heeft ook te maken met al het aanbod wat digitaal binnenkomt. Daarom is de 20-20-02 regel zo enorm belangrijk. Zowel het ontspannen van het oog maar nog meer de 2 uur buiten zijn. Buiten ontspannen de ogen veel beter en er is gebleken dat de helderheid van de zon en de lucht de belangrijkste factoren zijn om de ogen niet steeds verder achteruit te laten gaan”.
20-20-2 regel
De 20-20-2 regel is dus erg belangrijk om aan te houden. Na 20 minuten naar een scherm te hebben gekeken is het belangrijk om je ogen 20 seconden rust te gunnen. Daarbij is het dus erg belangrijk om twee uur per dag buiten actief te zijn.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
1 uur geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
7 uur geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM / ROOSENDAAL - Patiënten van het Bravis ziekenhuis kunnen weer gebruikmaken van het online portaal MijnBravis. Bravis verbrak sinds 7 april preventief de verbinding met onder meer dit systeem vanwege een data-incident bij softwareleverancier ChipSoft. Volgens ChipSoft zijn hierbij geen patiëntgegevens van Bravis gestolen. Na een grondige evaluatie en zorgvuldige heropstart, kunnen patiënten nu weer veilig inloggen, informatie bekijken en afspraken maken. Direct na het bekend worden van het data-incident bij ChipSoft op 7 april, heeft Bravis zich nadrukkelijk laten adviseren door onder meer het landelijk cyberexpertisecentrum Z-Cert. Na bestudering van een uitgebreid adviesrapport van expertisecentrum Z-Cert besloot het ziekenhuis de verbindingen met de verschillende applicaties zorgvuldig te herstellen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Het bestuur van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland had vorige week woensdagmiddag de Streekdrachtgroep Tholen uitgenodigd in De Wimpel in Sint Philipsland. Ook de leden van andere vrouwenverenigingen in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hadden een uitnodiging gekregen.
2 dagen geleden