
Oproep politie: begeleid kind op telefoon
MIDDELBURG - De jeugdpolitie Walcheren roept ouders op hun kind te begeleiden op internet. Ze komt donderdag met deze oproep na meldingen over pornografie op telefoons van kinderen. ‘De afgelopen weken zijn wij geconfronteerd met kinderen, in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar, die via hun telefoon pornografische afbeeldingen binnen hebben gekregen’’, meldt de jeugdpolitie Walcheren donderdag op haar Facebook-pagina.
Kinderporno
‘Hier was ook kinderporno bij.’ De politie spreekt van ‘zeer schokkend beeldmateriaal’. ‘En dat terwijl wij wekelijks met onder meer sexting en sextortion te maken hebben.’
De afbeeldingen zijn volgens de politie binnengekomen via sociale media-kanalen, zoals Whatsapp, Instagram en Snapchat.
Aanpak
‘Wat ons vaak opvalt is dat veel kinderen een smartphone krijgen zonder dat de ouders hen daarna begeleiden in het ontdekken van het internet. De aanpak van dit probleem begint bij de ouders.’ Een goede stap die zij kunnen zetten is gebruik maken van apps, zoals Grownhub, adviseert de jeugdpolitie.
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - De rommelroute in Oost-Souburg vindt zaterdag 20 september 'gewoon' plaats. Even leek er een streep door de elfde editie te gaan, maar Mary-Jane Barri, die de route in haar dorp heeft bedacht en ieder jaar georganiseerd, en de gemeente Vlissingen hebben samen het licht toch op groen kunnen zetten. Zo is een van de grootste evenementen van Oost-Souburg gered.
15 minuten geledenVLISSINGEN - Voor de Vlissingse taaldocente en actrice Tsarina heeft filmfestival Film by the Sea dit jaar een bijzonder tintje. Ze speelt de hoofdrol in Doof van regisseur Ben Flore uit Goes. Deze film gaat zaterdag (20 september) in première tijdens de dag voor Zeeuwse producties op het filmfestival.
5 uur geledenOOST-SOUBURG - B.C. De Astroïden in Oost-Souburg doet mee aan de landelijke actie om mensen te laten kennismaken met de badmintonsport.
8 uur geledenVLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
1 dag geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geleden