Oproep OAS tot vreedzaam protest in Venezuela
CARACAS (ANP/RTR) - De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft een dringende oproep gedaan tot vreedzaam protest in Venezuela. In Caracas, maar ook elders in het Zuid-Amerikaanse land, staan zaterdag in de nasleep van de presidentsverkiezing demonstraties op de agenda. Rivaliserende groeperingen gaan actievoeren tegen de regering van Nicolás Maduro of juist ten faveure van de linkse, autocratische leider.
De nationale kiesraad riep Maduro maandag tot winnaar van de verkiezingsstrijd uit met 51 procent van de stemmen. Dat percentage werd vrijdag nog eens bevestigd. De kandidaat van de oppositie, Edmundo Gonzalez, bleef steken op 46 procent. Onafhankelijk peilingen en exitpolls hadden hem 70 procent toegedicht. Het vermoeden van grootschalige verkiezingsfraude leidde tot grote beroering.
"Moge iedere Venezolaan die zich uitspreekt op straat slechts een echo van vrede tegenkomen, een echo die de geest van democratische co-existentie reflecteert", schreef de OAS op X. Eerder deze week waren er al demonstraties om de verkiezingsfraude, waartegen de ordediensten van Maduro hard optraden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
9 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
15 uur geleden