Oproep OAS tot vreedzaam protest in Venezuela
CARACAS (ANP/RTR) - De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft een dringende oproep gedaan tot vreedzaam protest in Venezuela. In Caracas, maar ook elders in het Zuid-Amerikaanse land, staan zaterdag in de nasleep van de presidentsverkiezing demonstraties op de agenda. Rivaliserende groeperingen gaan actievoeren tegen de regering van Nicolás Maduro of juist ten faveure van de linkse, autocratische leider.
De nationale kiesraad riep Maduro maandag tot winnaar van de verkiezingsstrijd uit met 51 procent van de stemmen. Dat percentage werd vrijdag nog eens bevestigd. De kandidaat van de oppositie, Edmundo Gonzalez, bleef steken op 46 procent. Onafhankelijk peilingen en exitpolls hadden hem 70 procent toegedicht. Het vermoeden van grootschalige verkiezingsfraude leidde tot grote beroering.
"Moge iedere Venezolaan die zich uitspreekt op straat slechts een echo van vrede tegenkomen, een echo die de geest van democratische co-existentie reflecteert", schreef de OAS op X. Eerder deze week waren er al demonstraties om de verkiezingsfraude, waartegen de ordediensten van Maduro hard optraden.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
20 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
21 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
25 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.
26 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het openbare strand Ramlet al-Baida, nabij het centrum van Beiroet, zijn zeker zeven mensen gedood. 21 mensen raakten gewond, aldus het Libanese ministerie van Gezondheid. Veel inwoners van Beiroet die ontheemd zijn geraakt door het geweld hadden toevlucht gezocht op het strand van Ramlet al-Baida, schrijft Al-Jazeera.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan 172 miljoen vaten olie uit de strategische reserve vrijgeven. Dat meldt de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, in een verklaring op X. Het vrijgeven van de olievaten begint volgende week en zal ongeveer 120 dagen duren.
29 minuten geleden