Oproep OAS tot vreedzaam protest in Venezuela
CARACAS (ANP/RTR) - De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft een dringende oproep gedaan tot vreedzaam protest in Venezuela. In Caracas, maar ook elders in het Zuid-Amerikaanse land, staan zaterdag in de nasleep van de presidentsverkiezing demonstraties op de agenda. Rivaliserende groeperingen gaan actievoeren tegen de regering van Nicolás Maduro of juist ten faveure van de linkse, autocratische leider.
De nationale kiesraad riep Maduro maandag tot winnaar van de verkiezingsstrijd uit met 51 procent van de stemmen. Dat percentage werd vrijdag nog eens bevestigd. De kandidaat van de oppositie, Edmundo Gonzalez, bleef steken op 46 procent. Onafhankelijk peilingen en exitpolls hadden hem 70 procent toegedicht. Het vermoeden van grootschalige verkiezingsfraude leidde tot grote beroering.
"Moge iedere Venezolaan die zich uitspreekt op straat slechts een echo van vrede tegenkomen, een echo die de geest van democratische co-existentie reflecteert", schreef de OAS op X. Eerder deze week waren er al demonstraties om de verkiezingsfraude, waartegen de ordediensten van Maduro hard optraden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geleden