Oproep OAS tot vreedzaam protest in Venezuela
CARACAS (ANP/RTR) - De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft een dringende oproep gedaan tot vreedzaam protest in Venezuela. In Caracas, maar ook elders in het Zuid-Amerikaanse land, staan zaterdag in de nasleep van de presidentsverkiezing demonstraties op de agenda. Rivaliserende groeperingen gaan actievoeren tegen de regering van Nicolás Maduro of juist ten faveure van de linkse, autocratische leider.
De nationale kiesraad riep Maduro maandag tot winnaar van de verkiezingsstrijd uit met 51 procent van de stemmen. Dat percentage werd vrijdag nog eens bevestigd. De kandidaat van de oppositie, Edmundo Gonzalez, bleef steken op 46 procent. Onafhankelijk peilingen en exitpolls hadden hem 70 procent toegedicht. Het vermoeden van grootschalige verkiezingsfraude leidde tot grote beroering.
"Moge iedere Venezolaan die zich uitspreekt op straat slechts een echo van vrede tegenkomen, een echo die de geest van democratische co-existentie reflecteert", schreef de OAS op X. Eerder deze week waren er al demonstraties om de verkiezingsfraude, waartegen de ordediensten van Maduro hard optraden.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
11 uur geleden