Oprichtersfamilie verkoopt broodjesketen Subway
MIAMI (ANP/RTR) - Broodjesketen Subway verkoopt zichzelf aan investeerder Roark Capital, tevens de eigenaar van donutketen Dunkin'. Volgens topman John Chidsey moet de deal het Amerikaanse bedrijf helpen om verder te groeien. "Subway heeft een mooie toekomst met Roark", voorspelt hij in een schriftelijke aankondiging.
Het was al bekend dat de familie van oprichter Fred DeLuca een mogelijke verkoop van Subway onderzocht, nadat er in 2022 opnieuw een recordjaar werd gedraaid. Meerdere investeringspartijen zouden de afgelopen maanden een bod hebben uitgebracht. The Wall Street Journal schrijft op basis van ingewijden dat de uiteindelijke koper bijna 10 miljard dollar uittrekt.
Het in 1965 opgerichte Subway is wereldwijd actief in meer dan honderd landen, waaronder Nederland. In totaal zijn er bijna 37.000 Subway-filialen.
Impact coronalockdowns
Net als andere horecabedrijven kreeg Subway te maken met terugvallende verkopen door de coronalockdowns. Maar in juli werd bekend dat Subway inmiddels weer tien kwartalen op rij de verkopen ziet aantrekken. Vestigingen die al langer dan een jaar open zijn verkochten vorig kwartaal bijna een tiende meer dan een jaar terug, al zal de hoge inflatie hierbij ook een rol hebben gespeeld.
De laatste twee jaar zette de keten ook al flink in op wereldwijde expansie. Er zijn zeker vijftien deals gesloten met franchisenemers elders in de wereld. Het streven is om nog duizenden Subways te openen. In China zou een franchisepartij de komende twee decennia mikken op circa 4000 nieuwe locaties.
Andere merken Roark
Door de overname wordt het in Atlanta gevestigde Roark meteen een van de grootste horeca-exploitanten ter wereld. De investeerder zit achter Inspire Brands, de eigenaar van ketens als Jimmy John's, Dunkin', Arby's, Baskin-Robbins en Buffalo Wild Wings. Ook Cinnabon, dat met zijn kaneelbroodjes ook enkele vestigingen in Nederland heeft, valt onder een bedrijf dat banden heeft met Roark.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
11 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
14 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
15 uur geleden