Oprichtersfamilie verkoopt broodjesketen Subway
MIAMI (ANP/RTR) - Broodjesketen Subway verkoopt zichzelf aan investeerder Roark Capital, tevens de eigenaar van donutketen Dunkin'. Volgens topman John Chidsey moet de deal het Amerikaanse bedrijf helpen om verder te groeien. "Subway heeft een mooie toekomst met Roark", voorspelt hij in een schriftelijke aankondiging.
Het was al bekend dat de familie van oprichter Fred DeLuca een mogelijke verkoop van Subway onderzocht, nadat er in 2022 opnieuw een recordjaar werd gedraaid. Meerdere investeringspartijen zouden de afgelopen maanden een bod hebben uitgebracht. The Wall Street Journal schrijft op basis van ingewijden dat de uiteindelijke koper bijna 10 miljard dollar uittrekt.
Het in 1965 opgerichte Subway is wereldwijd actief in meer dan honderd landen, waaronder Nederland. In totaal zijn er bijna 37.000 Subway-filialen.
Impact coronalockdowns
Net als andere horecabedrijven kreeg Subway te maken met terugvallende verkopen door de coronalockdowns. Maar in juli werd bekend dat Subway inmiddels weer tien kwartalen op rij de verkopen ziet aantrekken. Vestigingen die al langer dan een jaar open zijn verkochten vorig kwartaal bijna een tiende meer dan een jaar terug, al zal de hoge inflatie hierbij ook een rol hebben gespeeld.
De laatste twee jaar zette de keten ook al flink in op wereldwijde expansie. Er zijn zeker vijftien deals gesloten met franchisenemers elders in de wereld. Het streven is om nog duizenden Subways te openen. In China zou een franchisepartij de komende twee decennia mikken op circa 4000 nieuwe locaties.
Andere merken Roark
Door de overname wordt het in Atlanta gevestigde Roark meteen een van de grootste horeca-exploitanten ter wereld. De investeerder zit achter Inspire Brands, de eigenaar van ketens als Jimmy John's, Dunkin', Arby's, Baskin-Robbins en Buffalo Wild Wings. Ook Cinnabon, dat met zijn kaneelbroodjes ook enkele vestigingen in Nederland heeft, valt onder een bedrijf dat banden heeft met Roark.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
45 minuten geledenVILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden