Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositieleider Venezuela negeert dagvaarding Hooggerechtshof

Oppositieleider Venezuela negeert dagvaarding Hooggerechtshof

CARACAS (ANP/AFP) - Edmundo González Urrutia, de oppositieleider van Venezuela, is niet van plan op te komen dagen voor het Hooggerechtshof. Het hof heeft hem opgeroepen om te getuigen over de verkiezingsuitslag, maar González Urrutia denkt dat hij dan opgepakt kan worden.

González Urrutia nam het vorige maand bij de presidentsverkiezingen op tegen zittend president Nicolás Maduro. De kiescommissie riep Maduro uit tot winnaar, maar volgens de oppositieleider is er met de uitslag geknoeid. Meerdere Zuid-Amerikaanse landen en de Verenigde Staten hebben González Urrutia erkend als winnaar van de verkiezingen. De oppositie heeft online kopieën van de echte stemuitslagen gedeeld en volgens de VS is het zeer onwaarschijnlijk dat die vervalst zijn.

Het is sinds de omstreden uitslag onrustig in Venezuela, met veel protesten en zeker 24 doden als gevolg. Maduro is nu naar het Hooggerechtshof gestapt om zijn overwinning te laten bevestigen. De oppositie beschouwt dat hof, net als de kiescommissie, als een bondgenoot van Maduro en rekent niet op een eerlijk proces.

González Urrutia negeert daarom de dagvaarding van het Hooggerechtshof. "Als ik ga, breng ik niet alleen mijn eigen vrijheid in gevaar, maar ook de wil van het Venezolaanse volk", schrijft hij op sociale media. De 74-jarige oppositieleider is al ruim een week niet meer in het openbaar verschenen, naar eigen zeggen om dreigementen van de president. "Maduro heeft gezegd dat ik strafrechtelijk vervolgd word als ik niet kom, opdagen en dat ik ook vervolgd word als ik wel kom en kopieën van de stemuitslagen indien. Is dat een onpartijdige procedure?"

Meer uit Buitenland

Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

2 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

2 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

5 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

5 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

9 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

9 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

9 uur geleden