Oppositie dringt aan op debat over zichtbaar document Ollongren
DEN HAAG (ANP) - Leiders van de PvdD, SP, PvdA en PVV willen een debat over de aantekeningen van de verkenning die uitlekten, nadat die onder de arm van Kajsa Ollongren waren gefotografeerd. Inmiddels zijn Ollongren en medeverkenner Annemarie Jorritsma gestopt met hun taak. PvdA-leider Lilianne Ploumen schrijft op Twitter: "Veel onbeantwoorde vragen en open eindjes in formatieproces door wat we vandaag gezien hebben. Ik wil volgende week eerst een debat, voordat we verder gaan."
In de aantekeningen stond onder meer "Omtzigt functie elders", over CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Dat punt ligt politiek gevoelig, omdat er geruchten gaan over zijn stroeve relatie met de partijtop.
CDA-leider Wopke Hoekstra kan donderdag nog niet zeggen of hij ook een debat wil. "Ik wil het eerst met de fractie bespreken, maar er is natuurlijk wel wat gebeurd. En dit doet natuurlijk echt iets met de hele formatie. Het is een valse start van jewelste. Het vertrouwen is hiermee natuurlijk wel echt geschaad." Eerder donderdag liet hij op Twitter al weten dat het gaat over "onderwerpen die geen van allen met mij zijn besproken".
Opheldering
PVV-leider Geert Wilders schrijft op Twitter: "Ollongren moet zich verantwoorden voor de schandalige notities over collega Omtzigt. Ze mag dan zijn afgetreden als verkenner; ze is nog steeds Minister van BZK. De vraag is of ze ook in die functie nog handhaafbaar is. Ik wil geen Minister die plannen maakt Kamerleden te lozen!"
Ook PvdD-leider Esther Ouwehand wil het hebben over de notitie over Omtzigt: "Er zal nog steeds opheldering moeten komen. En debat met Jorritsma en Ollongren. We kunnen niet verder voordat we weten wie de gedachte heeft geopperd dat een ‘lastig’ Kamerlid als Omtzigt wel naar een ‘functie elders’ zou kunnen worden gebonjourd."
SP-voorvrouw Lilian Marijnissen wil ook een debat: "Verkenners vertrokken en nieuwe verkenners aan de slag. Maar de vragen blijven, zoals waarom wordt er in de formatie gesproken over de positie van individuele kamerleden? Daarover eerst debat. Vertrouwen moet eerst hersteld worden."
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
1 dag geleden