Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie dringt aan op debat over zichtbaar document Ollongren

Oppositie dringt aan op debat over zichtbaar document Ollongren

DEN HAAG (ANP) - Leiders van de PvdD, SP, PvdA en PVV willen een debat over de aantekeningen van de verkenning die uitlekten, nadat die onder de arm van Kajsa Ollongren waren gefotografeerd. Inmiddels zijn Ollongren en medeverkenner Annemarie Jorritsma gestopt met hun taak. PvdA-leider Lilianne Ploumen schrijft op Twitter: "Veel onbeantwoorde vragen en open eindjes in formatieproces door wat we vandaag gezien hebben. Ik wil volgende week eerst een debat, voordat we verder gaan."

In de aantekeningen stond onder meer "Omtzigt functie elders", over CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Dat punt ligt politiek gevoelig, omdat er geruchten gaan over zijn stroeve relatie met de partijtop.

CDA-leider Wopke Hoekstra kan donderdag nog niet zeggen of hij ook een debat wil. "Ik wil het eerst met de fractie bespreken, maar er is natuurlijk wel wat gebeurd. En dit doet natuurlijk echt iets met de hele formatie. Het is een valse start van jewelste. Het vertrouwen is hiermee natuurlijk wel echt geschaad." Eerder donderdag liet hij op Twitter al weten dat het gaat over "onderwerpen die geen van allen met mij zijn besproken".

Opheldering

PVV-leider Geert Wilders schrijft op Twitter: "Ollongren moet zich verantwoorden voor de schandalige notities over collega Omtzigt. Ze mag dan zijn afgetreden als verkenner; ze is nog steeds Minister van BZK. De vraag is of ze ook in die functie nog handhaafbaar is. Ik wil geen Minister die plannen maakt Kamerleden te lozen!"

Ook PvdD-leider Esther Ouwehand wil het hebben over de notitie over Omtzigt: "Er zal nog steeds opheldering moeten komen. En debat met Jorritsma en Ollongren. We kunnen niet verder voordat we weten wie de gedachte heeft geopperd dat een ‘lastig’ Kamerlid als Omtzigt wel naar een ‘functie elders’ zou kunnen worden gebonjourd."

SP-voorvrouw Lilian Marijnissen wil ook een debat: "Verkenners vertrokken en nieuwe verkenners aan de slag. Maar de vragen blijven, zoals waarom wordt er in de formatie gesproken over de positie van individuele kamerleden? Daarover eerst debat. Vertrouwen moet eerst hersteld worden."

Meer uit Politiek

Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

3 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

3 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

4 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

5 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

5 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

6 uur geleden
Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

10 uur geleden