Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie dringt aan op debat over zichtbaar document Ollongren

Oppositie dringt aan op debat over zichtbaar document Ollongren

DEN HAAG (ANP) - Leiders van de PvdD, SP, PvdA en PVV willen een debat over de aantekeningen van de verkenning die uitlekten, nadat die onder de arm van Kajsa Ollongren waren gefotografeerd. Inmiddels zijn Ollongren en medeverkenner Annemarie Jorritsma gestopt met hun taak. PvdA-leider Lilianne Ploumen schrijft op Twitter: "Veel onbeantwoorde vragen en open eindjes in formatieproces door wat we vandaag gezien hebben. Ik wil volgende week eerst een debat, voordat we verder gaan."

In de aantekeningen stond onder meer "Omtzigt functie elders", over CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Dat punt ligt politiek gevoelig, omdat er geruchten gaan over zijn stroeve relatie met de partijtop.

CDA-leider Wopke Hoekstra kan donderdag nog niet zeggen of hij ook een debat wil. "Ik wil het eerst met de fractie bespreken, maar er is natuurlijk wel wat gebeurd. En dit doet natuurlijk echt iets met de hele formatie. Het is een valse start van jewelste. Het vertrouwen is hiermee natuurlijk wel echt geschaad." Eerder donderdag liet hij op Twitter al weten dat het gaat over "onderwerpen die geen van allen met mij zijn besproken".

Opheldering

PVV-leider Geert Wilders schrijft op Twitter: "Ollongren moet zich verantwoorden voor de schandalige notities over collega Omtzigt. Ze mag dan zijn afgetreden als verkenner; ze is nog steeds Minister van BZK. De vraag is of ze ook in die functie nog handhaafbaar is. Ik wil geen Minister die plannen maakt Kamerleden te lozen!"

Ook PvdD-leider Esther Ouwehand wil het hebben over de notitie over Omtzigt: "Er zal nog steeds opheldering moeten komen. En debat met Jorritsma en Ollongren. We kunnen niet verder voordat we weten wie de gedachte heeft geopperd dat een ‘lastig’ Kamerlid als Omtzigt wel naar een ‘functie elders’ zou kunnen worden gebonjourd."

SP-voorvrouw Lilian Marijnissen wil ook een debat: "Verkenners vertrokken en nieuwe verkenners aan de slag. Maar de vragen blijven, zoals waarom wordt er in de formatie gesproken over de positie van individuele kamerleden? Daarover eerst debat. Vertrouwen moet eerst hersteld worden."

Meer uit Politiek

Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

9 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

10 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

11 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

12 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

16 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

17 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

1 dag geleden