Opnieuw zware gevechten in noorden en zuiden Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Zowel in het noorden als in het zuiden van de Gazastrook vinden zondag zware gevechten plaats. Israëlische troepen rukken op in Rafah, maar ook in Shejaia, een wijk in Gaza-Stad.
Volgens Palestijnse getuigen zijn er zeker zes Palestijnen gedood en zijn enkele huizen vernietigd.
Israëlische tanks zijn vier dagen geleden Shejaia binnengereden omdat daar Hamasstrijders zouden zitten. De Israëliërs zeggen wapens gevonden te hebben en militaire infrastructuur te hebben vernietigd. Zaterdag werden twee Israëlische militairen gedood.
Rafah
Hamas spreekt van zware gevechten en schiet terug met antitankraketten en mortierbommen.
In Rafah wordt al ruim een maand gevochten. Israël begon daar een operatie, ondanks grote internationale druk om dat niet te doen. In de stad verbleven namelijk veel vluchtelingen en bij Rafah ligt bovendien de belangrijkste grensovergang voor humanitaire hulp. Die grens is sinds het Israëlische offensief begon gesloten.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
10 uur geleden