Opnieuw zware gevechten in noorden en zuiden Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Zowel in het noorden als in het zuiden van de Gazastrook vinden zondag zware gevechten plaats. Israëlische troepen rukken op in Rafah, maar ook in Shejaia, een wijk in Gaza-Stad.
Volgens Palestijnse getuigen zijn er zeker zes Palestijnen gedood en zijn enkele huizen vernietigd.
Israëlische tanks zijn vier dagen geleden Shejaia binnengereden omdat daar Hamasstrijders zouden zitten. De Israëliërs zeggen wapens gevonden te hebben en militaire infrastructuur te hebben vernietigd. Zaterdag werden twee Israëlische militairen gedood.
Rafah
Hamas spreekt van zware gevechten en schiet terug met antitankraketten en mortierbommen.
In Rafah wordt al ruim een maand gevochten. Israël begon daar een operatie, ondanks grote internationale druk om dat niet te doen. In de stad verbleven namelijk veel vluchtelingen en bij Rafah ligt bovendien de belangrijkste grensovergang voor humanitaire hulp. Die grens is sinds het Israëlische offensief begon gesloten.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
54 minuten geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
2 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geleden