Opnieuw woning beschoten in Oss; vierde schietpartij in week tijd
OSS (ANP) - In het Brabantse Oss is opnieuw een woning beschoten. Dit keer ging het om een huis aan de Vijversingel. De politie meldt dat de voordeur is beschadigd. Niemand raakte gewond. De schoten werden kort na 02.00 uur gelost.
Deze week nam de gemeente al maatregelen nadat drie woningen in korte tijd zijn beschoten. Zo worden er extra handhavers ingezet.
De eerste schietpartij vond vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag plaats in de Merelstraat, niet ver van de Vijversingel. Volgens de politie zijn daarbij meerdere schoten gelost, maar is de schade beperkt gebleven tot kogelinslagen in ramen.
De tweede, in de nacht van vrijdag op zaterdag, was gericht tegen een woning aan de Veekraal in Oss. De bewoonster was thuis maar bleef ongedeerd. Bij de derde schietpartij werden in de nacht van dinsdag op woensdag kogels afgevuurd op een woning aan de Merelstraat. Maar dan niet dezelfde woning als die de eerste keer werd beschoten.
Bij geen van de schietpartijen is iemand geraakt. De politie onderzoekt of er een verband bestaat tussen de beschietingen van de woningen, en of die specifiek op iemand gericht waren.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
29 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
3 uur geleden