Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw verdachten aangehouden voor rellen Coolsingel

Opnieuw verdachten aangehouden voor rellen Coolsingel

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft nog drie mensen opgepakt vanwege de rellen op de Coolsingel in Rotterdam enkele weken geleden. De teller staat daarmee op 61 aanhoudingen.

Een van de drie opgepakte verdachten is een 20-jarige man uit Hoogvliet. Hij werd woensdagochtend aangehouden, omdat hij een voorwerp richting een politiebus zou hebben gegooid. Deze aanhouding had volgens de politie nog wel wat voeten in de aarde. Een 40-jarige man uit Hoogvliet die er ook bij was, bemoeide zich ermee en kon volgens de politie niet tot bedaren worden gebracht. Hij werd daarom ook aangehouden. Na verhoor is hij vrijgelaten. Hij gaat een boetevoorstel ontvangen.

Donderdag werd een 51-jarige man uit Schiedam gearresteerd, op verdenking van het gooien van voorwerpen naar de politie en diefstal van spullen uit een politievoertuig. Vrijdagochtend meldde zich daarnaast een 21-jarige man uit Rotterdam, die zou hebben geholpen bij het opzetten van een barricade op een fietspad en die hebben verstevigd met een ijzeren paal.

Opsporingsprogramma's

De rellen van 19 november op en rond de Coolsingel braken uit na een manifestatie tegen het coronabeleid van het kabinet. Onder meer politiewagens, scooters en winkels raakten beschadigd en ook politieagenten waren doelwit. Vijf mensen raakten gewond door kogels. De Rijksrecherche onderzoekt of de verwondingen zijn veroorzaakt door politiekogels. Ook agenten liepen verwondingen op. Op de avond zelf werden 49 mensen aangehouden.

Rechercheurs bekijken inmiddels al weken beelden van de bewuste avond. Volgens de politie komen daar steeds weer nieuwe verdachten in beeld die strafbare feiten plegen. "Voorlopig staan er nog heel wat camerabeelden en telefoonuploads in de rij", aldus de politie. Beelden van nieuwe verdachten worden getoond in de opsporingsprogramma’s Bureau Rijnmond en Opsporing Verzocht en op socialmediakanalen van de politie.

Supersnelrechtzitting

De rechtbank in Rotterdam veroordeelde vrijdag tijdens een supersnelrechtzitting een 40-jarige man uit Schiedam tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk, voor het gooien van een steen naar een politieauto en het duwen van een kliko voor een politieauto. De man kreeg ook een locatieverbod.

Tijdens eerdere supersnelrechtzittingen werden vijf relschoppers veroordeeld tot celstraffen van vier en vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Maandag staan een 19-jarige Rotterdammer en een 51-jarige Schiedammer terecht voor het gooien van stenen en fietsen naar een politievoertuig.

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

5 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

7 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

9 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

11 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

12 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

12 uur geleden