Opnieuw stakers bij distributiecentra Albert Heijn
ZAANDAM (ANP) - Medewerkers van distributiecentra van Albert Heijn hebben zich woensdag opnieuw bij de poorten van hun werkplek verzameld, waarmee de stakingen bij het supermarktconcern doorgaan. Dat meldt FNV-bestuurder Levin Zühlke-Van Hulzen. Hij blijft erbij dat het loonbod van 10 procent dat Albert Heijn dinsdag deed "een belangrijke stap" was, maar dat er pas weer gepraat kan worden als de verslechtering van de arbeidsomstandigheden voor nieuwe medewerkers van tafel gaat.
De impact van de stakingen is het grootst in vier van de zes distributiecentra van Albert Heijn. Op die locaties doen ook uitzendkrachten "in groten getale mee", zegt Zühlke-Van Hulzen. Dat zijn de centra in Tilburg, Zwolle, Pijnacker en Geldermalsen. Volgens de vakbondsbestuurder doen zij mee omdat zij meer roosterzekerheid willen. Ook daarover wil de bond met Albert Heijn in gesprek.
Ondertussen wordt de impact van de stakingen steeds zichtbaarder in de supers van Albert Heijn. Vaak valt het op dat bijvoorbeeld de groente- en fruitschappen en de broodrekken veel leger zijn dan normaal. Ook komt het voor dat mensen langer houdbare producten mislopen.
Eerder loonbod
De supermarktketen deed de vakbonden dinsdag een bod van 10 procent loonsverhoging. Maar een van de voorwaarden om verder te praten is dat de arbeidsvoorwaarden voor nieuwe medewerkers niet mogen verslechteren, stellen de bonden. Zo wil Albert Heijn bijvoorbeeld de zondagtoeslag verlagen. "Wij verwachten een verhoging in combinatie met geen verslechtering", aldus Zühlke-Van Hulzen.
Een woordvoerster van Albert Heijn benadrukt dat de deur voor een gesprek nog altijd openstaat. "We willen graag in gesprek, de uitnodiging ligt er", meldt de zegsvrouw.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
7 uur geleden