Opnieuw schaatswedstrijden op Weissensee geschrapt
OBERDORF (ANP) - De terugkeer van de Nederlandse schaatsers naar de Weissensee blijft moeizaam verlopen. Nadat eerder in de week al de Aart Koopmans Memorial voor de topschaatsers en de Alternatieve Elfstedentocht voor toerrijders werd geschrapt, kwam er donderdag ook een negatief besluit voor de Alternatieve van vrijdag én het Open Nederlands Kampioenschap van zaterdag.
Er is op de Weissensee al de hele week geen schaatser op het ijs te zien. De sneeuwval van vorige week heeft de ijsvloer op het bergmeer onbegaanbaar gemaakt. Bovendien kunnen ook de machines van de ijsmeester het ijs niet op om een parkoers te prepareren. Er ligt nu een plaat ijs met een dikte van zo’n 15 tot 21 centimeter, met daarboven een laag water van enkele centimeters en een sneeuwlaag van pakweg dertig centimeter. En daar komt weinig verandering in.
"Vannacht heeft het opnieuw maar heel licht gevroren, terwijl er echt veel meer nodig is om met materieel het ijs op te kunnen", stelt Toine Doreleijers, voorzitter van de Alternatieve Elfstedentocht Weissensee. Hij wilde donderdag vooral duidelijkheid geven. "Daarom hebben we besloten dat er een 'no-go' is voor de toertocht van vrijdag en ook voor de wedstrijd van zaterdag."
Veiligheid en ijskwaliteit
Er wordt gerept van een mogelijk Open Nederlands Kampioenschap op zondag, maar Doreleijers is daar duidelijk over. "Als we kunnen schaatsen, gaan we schaatsen. Maar het moet wel passen. Veiligheid en ijskwaliteit staan bovenaan. Over zondag kunnen we op dit moment nog niets zinnigs zeggen. Het lijkt nu kouder te worden, maar de weerberichten waren tot nu steeds verschillend van wat we zelf op het ijs zien. Daarom kijken we per dag vooruit."
De domper is groot voor de mannen en vrouwen van het marathonpeloton, maar ook voor de ruim duizend toerrijders die normaal gesproken elke 'Alternatieve' aan de start staan. "Die komen speciaal hiernaartoe, vaak maar voor een paar dagen, om die tocht te kunnen rijden. En dan staan ze uiteindelijk geen seconde op het ijs. Heel treurig. Maar dat is het voor iedereen", aldus Doreleijers.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden