Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw plussen op Wall Street, winkelketen Best Buy winnaar

Opnieuw plussen op Wall Street, winkelketen Best Buy winnaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag opnieuw met winsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de opmars van de voorgaande twee handelsdagen. De stemming onder beleggers op Wall Street werd wederom vooral bepaald door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank gaat pauzeren met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken. Winkelketen Best Buy stond bij de winnaars dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex sloot 0,9 procent hoger op 34.852,67 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 1,5 procent tot 4497,63 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,7 procent omhoog tot 13.953,76 punten.

De opmars op Wall Street volgde op de geruststellende woorden van centralebankpresident Jerome Powell dat de Federal Reserve voorzichtig te werk zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente. Mogelijk gaat de Fed bij het rentebesluit in september een pauze inlassen. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat van belang is voor het beleid van de Fed.

Koersstijging elektronicaketen Best Buy

Best Buy werd bijna 4 procent hoger gezet. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel iets hoger uit dan kenners hadden voorzien.

3M won 1,4 procent. Het industrieconcern bevestigde onder voorwaarden akkoord te gaan met een schikking van de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger. Het bedrijf betaalt daarvoor 6 miljard dollar in de komende zes jaar. Het aandeel steeg maandag al ruim 5 procent, nadat persbureau Bloomberg meldde dat het bedrijf meer dan 5,5 miljard dollar zou willen betalen om de ruim 300.000 rechtszaken te schikken.

Cryptobedrijven in de plus, dollar- en oliekoers

Verder hadden cryptobedrijven de wind mee, na een uitspraak van een Amerikaanse rechtbank waardoor de deur is geopend voor de lancering van een speciaal beleggingsfonds gericht op bitcoins. Cryptohandelsplatform Coinbase sprong 15 procent omhoog. De koers van de bitcoin zelf ging ruim 7 procent vooruit.

De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 81,24 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 85,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

4 minuten geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

2 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

10 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

10 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

11 uur geleden