Opnieuw plussen op Wall Street, winkelketen Best Buy winnaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag opnieuw met winsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de opmars van de voorgaande twee handelsdagen. De stemming onder beleggers op Wall Street werd wederom vooral bepaald door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank gaat pauzeren met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken. Winkelketen Best Buy stond bij de winnaars dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
De Dow-Jonesindex sloot 0,9 procent hoger op 34.852,67 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 1,5 procent tot 4497,63 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,7 procent omhoog tot 13.953,76 punten.
De opmars op Wall Street volgde op de geruststellende woorden van centralebankpresident Jerome Powell dat de Federal Reserve voorzichtig te werk zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente. Mogelijk gaat de Fed bij het rentebesluit in september een pauze inlassen. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat van belang is voor het beleid van de Fed.
Koersstijging elektronicaketen Best Buy
Best Buy werd bijna 4 procent hoger gezet. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel iets hoger uit dan kenners hadden voorzien.
3M won 1,4 procent. Het industrieconcern bevestigde onder voorwaarden akkoord te gaan met een schikking van de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger. Het bedrijf betaalt daarvoor 6 miljard dollar in de komende zes jaar. Het aandeel steeg maandag al ruim 5 procent, nadat persbureau Bloomberg meldde dat het bedrijf meer dan 5,5 miljard dollar zou willen betalen om de ruim 300.000 rechtszaken te schikken.
Cryptobedrijven in de plus, dollar- en oliekoers
Verder hadden cryptobedrijven de wind mee, na een uitspraak van een Amerikaanse rechtbank waardoor de deur is geopend voor de lancering van een speciaal beleggingsfonds gericht op bitcoins. Cryptohandelsplatform Coinbase sprong 15 procent omhoog. De koers van de bitcoin zelf ging ruim 7 procent vooruit.
De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 81,24 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 85,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.
4 uur geleden