Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw plussen op Wall Street, winkelketen Best Buy winnaar

Opnieuw plussen op Wall Street, winkelketen Best Buy winnaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag opnieuw met winsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de opmars van de voorgaande twee handelsdagen. De stemming onder beleggers op Wall Street werd wederom vooral bepaald door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank gaat pauzeren met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken. Winkelketen Best Buy stond bij de winnaars dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex sloot 0,9 procent hoger op 34.852,67 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 1,5 procent tot 4497,63 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,7 procent omhoog tot 13.953,76 punten.

De opmars op Wall Street volgde op de geruststellende woorden van centralebankpresident Jerome Powell dat de Federal Reserve voorzichtig te werk zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente. Mogelijk gaat de Fed bij het rentebesluit in september een pauze inlassen. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat van belang is voor het beleid van de Fed.

Koersstijging elektronicaketen Best Buy

Best Buy werd bijna 4 procent hoger gezet. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel iets hoger uit dan kenners hadden voorzien.

3M won 1,4 procent. Het industrieconcern bevestigde onder voorwaarden akkoord te gaan met een schikking van de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger. Het bedrijf betaalt daarvoor 6 miljard dollar in de komende zes jaar. Het aandeel steeg maandag al ruim 5 procent, nadat persbureau Bloomberg meldde dat het bedrijf meer dan 5,5 miljard dollar zou willen betalen om de ruim 300.000 rechtszaken te schikken.

Cryptobedrijven in de plus, dollar- en oliekoers

Verder hadden cryptobedrijven de wind mee, na een uitspraak van een Amerikaanse rechtbank waardoor de deur is geopend voor de lancering van een speciaal beleggingsfonds gericht op bitcoins. Cryptohandelsplatform Coinbase sprong 15 procent omhoog. De koers van de bitcoin zelf ging ruim 7 procent vooruit.

De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 81,24 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 85,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

1 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

1 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

3 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

4 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

5 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

6 uur geleden