Opnieuw oud-gedeputeerde Limburg in opspraak om integriteit
MAASTRICHT (ANP) - Tegen voormalig PvdA-gedeputeerde Eric Geurts is melding gemaakt van een mogelijke integriteitsschending. Geurts, tegenwoordig burgemeester van Beekdaelen, zou het innen door de provincie Limburg van een dwangsom van 360.000 euro bij een Brunssums bedrijf middels een mondelinge toezegging onmogelijk hebben gemaakt.
Dat opnieuw een Limburgs bestuurder in opspraak is om een mogelijke integriteitsschending, blijkt uit een dinsdag gepubliceerde brief van waarnemend gouverneur Johan Remkes aan de Limburgse Staten. De zaak speelt sinds enkele jaren rond een dwangsom wegens het almaar niet op orde hebben van de brandveiligheid bij het bedrijf. De bv weigerde het geld echter te betalen, waarop de provincie in 2019 een invorderingsprocedure startte.
Nu blijkt dat Geurts als gedeputeerde Toezicht en Handhaving in 2019 een toezegging heeft gedaan aan het bedrijf. Volgens Remkes interpreteerde Geurts het handhavingsbesluit van GS zó dat als het bedrijf alsnog de brandveiligheid op orde zou brengen, de dwangsom niet betaald hoefde te worden. Het bedrijf beriep zich vervolgens op die afspraak. De provincie besloot op 30 maart dit jaar tot nader onderzoek. Daarbij signaleerden Gedeputeerde Staten dat er mogelijk sprake zou kunnen zijn van een integriteitsschending.
Mogelijke integriteitsschending
In april trad het voltallige college van GS af, en ook toenmalig gouverneur Theo Bovens stapte op in verband met een andere integriteitskwestie. Johan Remkes werd daarop waarnemend gouverneur, en die kondigde aan de bestuurscultuur in Limburg nader te bekijken. Op 28 april heeft Remkes formeel melding gedaan van een mogelijke integriteitsschending door de toenmalige PvdA-gedeputeerde.
In zijn brief aan de Staten schrijft Remkes dat de belofte van de toenmalige gedeputeerde "een bijzondere omstandigheid oplevert die de invordering van de verbeurde dwangsom van 360.000 euro in de weg staat". Remkes maakte hiervan melding bij de Adviseur Integriteit van de provincie voor een eerste toets. Als die toets daartoe aanleiding geeft, volgt een onderzoek naar een mogelijke integriteitsschending.
Geurts kon dinsdagavond nog niet direct bereikt worden voor een reactie.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
3 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
7 uur geleden