Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw oud-gedeputeerde Limburg in opspraak om integriteit

Opnieuw oud-gedeputeerde Limburg in opspraak om integriteit

MAASTRICHT (ANP) - Tegen voormalig PvdA-gedeputeerde Eric Geurts is melding gemaakt van een mogelijke integriteitsschending. Geurts, tegenwoordig burgemeester van Beekdaelen, zou het innen door de provincie Limburg van een dwangsom van 360.000 euro bij een Brunssums bedrijf middels een mondelinge toezegging onmogelijk hebben gemaakt.

Dat opnieuw een Limburgs bestuurder in opspraak is om een mogelijke integriteitsschending, blijkt uit een dinsdag gepubliceerde brief van waarnemend gouverneur Johan Remkes aan de Limburgse Staten. De zaak speelt sinds enkele jaren rond een dwangsom wegens het almaar niet op orde hebben van de brandveiligheid bij het bedrijf. De bv weigerde het geld echter te betalen, waarop de provincie in 2019 een invorderingsprocedure startte.

Nu blijkt dat Geurts als gedeputeerde Toezicht en Handhaving in 2019 een toezegging heeft gedaan aan het bedrijf. Volgens Remkes interpreteerde Geurts het handhavingsbesluit van GS zó dat als het bedrijf alsnog de brandveiligheid op orde zou brengen, de dwangsom niet betaald hoefde te worden. Het bedrijf beriep zich vervolgens op die afspraak. De provincie besloot op 30 maart dit jaar tot nader onderzoek. Daarbij signaleerden Gedeputeerde Staten dat er mogelijk sprake zou kunnen zijn van een integriteitsschending.

Mogelijke integriteitsschending

In april trad het voltallige college van GS af, en ook toenmalig gouverneur Theo Bovens stapte op in verband met een andere integriteitskwestie. Johan Remkes werd daarop waarnemend gouverneur, en die kondigde aan de bestuurscultuur in Limburg nader te bekijken. Op 28 april heeft Remkes formeel melding gedaan van een mogelijke integriteitsschending door de toenmalige PvdA-gedeputeerde.

In zijn brief aan de Staten schrijft Remkes dat de belofte van de toenmalige gedeputeerde "een bijzondere omstandigheid oplevert die de invordering van de verbeurde dwangsom van 360.000 euro in de weg staat". Remkes maakte hiervan melding bij de Adviseur Integriteit van de provincie voor een eerste toets. Als die toets daartoe aanleiding geeft, volgt een onderzoek naar een mogelijke integriteitsschending.

Geurts kon dinsdagavond nog niet direct bereikt worden voor een reactie.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

10 minuten geleden
Meeste lijsttrekkers gemeenteraadsverkiezingen zijn man

DEN HAAG (ANP) - De meeste lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn man. Dat analyseerde stichting Stem op een Vrouw op basis van de kieslijsten. Het gaat om bijna 70 procent, tegenover iets meer dan 30 procent vrouwen. Ook op vrijwel elke andere plek op de lijsten staan meer mannen dan vrouwen. In 38 procent van de kieslijsten staat een vrouw op nummer 2.

2 uur geleden
Een derde van de kandidaten gemeenteraadsverkiezingen is vrouw

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen is vrouw. Dit komt overeen met hoe de raden momenteel zijn samengesteld. Dat meldt stichting Stem op een Vrouw, die de kandidatenlijsten van alle gemeenten analyseerde. Het aandeel op de lijst is iets hoger dan bij de verkiezingen vier jaar geleden, toen nog 27 procent van de kandidaten een vrouw was.

2 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

6 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

12 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

18 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

18 uur geleden