Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw onrustig in Roosendaal, acht aanhoudingen verricht

Opnieuw onrustig in Roosendaal, acht aanhoudingen verricht

ROOSENDAAL (ANP) - Bij ongeregeldheden in Roosendaal zijn maandagavond acht mensen aangehouden. In de wijk Langdonk zorgde een groep van zo'n vijftien relschoppers voor onrust, stelt de gemeente in een verklaring. Ze staken onder meer een bushokje in brand en er werd zwaar vuurwerk afgestoken.

Volgens regionale media brak er ook brand uit bij een kinderdagverblijf in de wijk. Mogelijk ontstond die nadat er vuurwerk naar binnen was gegooid. De Mobiele Eenheid kwam er aan te pas om de onlusten de kop in te drukken.

Het was voor de tweede avond op rij onrustig in Roosendaal. Zondagavond werd er brand gesticht bij een basisschool in Langdonk en op meerdere plaatsen vuurwerk afgestoken. De wijk werd toen enige tijd afgesloten om te voorkomen dat de groep relschoppers zou groeien. Veertien mensen zijn zondag aangehouden. Ze variëren in leeftijd van 15 tot 26 jaar, maar onder de verdachten is ook een 51-jarige vrouw. De relschoppers lijken de strengere coronamaatregelen aan te grijpen als excuus voor het geweld, zei een politiewoordvoerder.

Burgemeester Han van Midden sprak maandagavond van een lik-op-stuk-beleid en noemde de rellen "onacceptabel". "We ontdoen de groep relschoppers van de harde kern en stoppen niet met onze aanhoudende acties tegen hen", stelde hij in een verklaring.

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

1 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

1 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

1 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

6 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

7 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

8 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

11 uur geleden