Opnieuw onbekende stoffen in Limburgse Maas gevonden
MAASTRICHT (ANP) - Waterleidingmaatschappij Limburg WML heeft weer onbekende stoffen gevonden in de Limburgse Maas. Als gevolg daarvan wordt er opnieuw geen water uit de rivier gehaald om drinkwater van te maken. De onttrekking van water uit de Maas werd op 12 juli ook al gestaakt vanwege de vondst van een onbekende stof. Maar die bleek onschuldig te zijn, waarop de inname is hervat.
Inmiddels zijn nieuwe onbekende stoffen gevonden die WML ertoe nopen terug te vallen op diep grondwater, net als op 12 juli. Een woordvoerster van WML zei donderdag dat vermoedelijk de droogte en de lage afvoer van de Maas debet zijn aan het vinden van onbekende stoffen. "Maar we nemen het zekere voor het onzekere", zei ze. "Veiligheid gaat voor alles."
Midden- en Noord-Limburg krijgen daarom opnieuw water uit de kraan dat is gemaakt van diep grondwater. Dat is volgens WML water van hoge kwaliteit, maar wel harder dan het water uit de Maas. Hoe lang deze innamestop gaat duren en om welke stoffen het gaat of waar ze vandaan komen kan WML nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftien maanden na de aanhouding van advocaat Vito Shukrula is het strafrechtelijk onderzoek naar hem nog niet afgerond, meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Voor de strafzaak tegen de voormalige advocaat van Ridouan Taghi is nog geen datum bekend.
15 minuten geledenALMELO/REES (ANP) - In Almelo is een man aangehouden in verband met mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 35-jarige Nederlander in een hotelkamer in het Duitse Rees. Dat bevestigt het Duitse Openbaar Ministerie.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is dinsdagochtend om 08.00 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie. Er zijn drie verdachten aangehouden, maar het is nog niet bekend of er sprake is van een misdrijf, zegt een woordvoerder.
37 minuten geledenTEXEL (ANP) - De menselijke resten die drie jaar geleden op het strand van Texel zijn aangetroffen zijn van twee Afghaanse vluchtelingen van 20 en 27 jaar oud. Dat heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. De politie vermoedt dat de mannen op weg waren van Frankrijk naar Engeland.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De 69-jarige man die half april in zijn rolstoel in Utrecht in brand werd gestoken, liep daarbij over 20 procent van zijn lichaam derdegraads brandwonden op. Dat bleek dinsdag tijdens een eerste voorbereidende zitting tegen twee verdachten in de rechtbank in Utrecht. Er was daardoor sprake van "levensgevaar", zei de rechtbank. Die sprak van een "heftige en trieste zaak".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Regisseur en actrice Halina Reijn krijgt dit jaar het Gouden Kalf voor de Filmcultuur. De prijs gaat jaarlijks naar mensen of organisaties die zich "op uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft in het hele land de dienstregeling aangepast om onder andere het vervoer van reizigers naar het raceweekend in Zandvoort in goede banen te leiden. Behalve de Dutch Grand Prix op het circuit (van 21 tot en met 23 augustus) zijn er nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen en bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor. En dan is een deel van de NS-medewerkers ook nog met vakantie. NS verwacht dat weekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen.
2 uur geleden