Opnieuw krimp economische bedrijvigheid in eurozone
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari voor de negende maand op rij gekrompen. De krimp viel wel opnieuw iets minder sterk uit dan een maand eerder. Dat kwam vooral doordat de activiteit in de dienstensector sterker toenam dan in januari. De krimp in de industrie viel daarentegen iets groter uit, meldt marktonderzoeker S&P Global.
De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, klom deze maand naar een stand van 48,9, van 47,9 een maand eerder. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. De krimp in februari is de kleinste sinds juni vorig jaar. Economen hadden gerekend op een stand van 48,4 voor deze maand.
De index voor de dienstensector kwam uit op precies 50. Volgens hoofdeconoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank liet de dienstensector daarmee voor het eerst sinds juli 2023 geen krimp meer zien. De sterkere krimp van de industriesector werd vooral veroorzaakt door een grotere krimp in de Duitse industrie.
Duitsland
Duitsland, de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste handelspartner van Nederland, kampt met een flinke neergang in de productiesector door een lagere binnenlandse en buitenlandse vraag. Woensdag verlaagde de Duitse regering al de groeivoorspelling voor dit jaar. "Duitsland zet een rem op de groei in de eurozone", verklaarde Norman Liebke, econoom bij Hamburg Commercial Bank.
In Frankrijk, de tweede economie van het eurogebied, was het beeld rooskleuriger. Daar nam de krimp veel sterker af dan economen hadden voorspeld. Zowel in de dienstensector als de industrie was sprake van een verbetering. "De Franse economie bevindt zich in een herstelmodus. Zelfs als de economie blijft krimpen, gebeurt dit in een veel langzamer tempo", aldus Liebke.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden