Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in november voor de tweede maand op rij licht gegroeid. Die groei is een opsteker voor China, dat al langere tijd worstelt met een zwakke economie. Om de economie te stimuleren, heeft de Chinese overheid een reeks steunmaatregelen aangekondigd.

Volgens het Chinese statistiekbureau klom de graadmeter voor die bedrijvigheid, de zogenoemde inkoopmanagersindex, naar een stand van 50,3, van 50,1 in oktober. Bij een stand van 50 of meer is dan sprake van groei, daaronder gaat het om krimp. In oktober kwam een einde aan vijf maanden van krimp van de industriële bedrijvigheid in de tweede economie van de wereld.

China heeft onder meer te maken met een zwak consumentenvertrouwen en een crisis op de vastgoedmarkt. Om de groei aan te jagen, heeft China bijvoorbeeld rentes verlaagd, regels rond woningaankopen versoepeld en worden speciale staatsleningen uitgegeven om zo lokale overheden te helpen met torenhoge schulden en om de kredietverstrekking door staatsbanken te vergroten.

Groeidoelstelling

De Chinese regering heeft voor dit jaar een officiële groeidoelstelling van circa 5 procent, maar veel economen en zakenbanken twijfelen of Beijing die ambitie kan waarmaken. De Chinese premier Li Qiang zei begin deze maand nog het volste vertrouwen te hebben dat die groeidoelstelling kan worden waargemaakt, ondanks de economische problemen. President Xi Jinping heeft gezegd dat er alles aan moet worden gedaan om die groei te behalen.

China kan ook rekenen op nieuwe uitdagingen door de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump zei maandag importheffingen van 10 procent op Chinese goederen op te willen leggen. Tijdens zijn verkiezingscampagne dreigde Trump zelfs met importheffingen van ruim 60 procent voor Chinese producten. Die tarieven kunnen flinke problemen opleveren voor de Chinese export naar de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

21 minuten geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

59 minuten geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

2 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

2 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

4 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

4 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

4 uur geleden