Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in november voor de tweede maand op rij licht gegroeid. Die groei is een opsteker voor China, dat al langere tijd worstelt met een zwakke economie. Om de economie te stimuleren, heeft de Chinese overheid een reeks steunmaatregelen aangekondigd.

Volgens het Chinese statistiekbureau klom de graadmeter voor die bedrijvigheid, de zogenoemde inkoopmanagersindex, naar een stand van 50,3, van 50,1 in oktober. Bij een stand van 50 of meer is dan sprake van groei, daaronder gaat het om krimp. In oktober kwam een einde aan vijf maanden van krimp van de industriële bedrijvigheid in de tweede economie van de wereld.

China heeft onder meer te maken met een zwak consumentenvertrouwen en een crisis op de vastgoedmarkt. Om de groei aan te jagen, heeft China bijvoorbeeld rentes verlaagd, regels rond woningaankopen versoepeld en worden speciale staatsleningen uitgegeven om zo lokale overheden te helpen met torenhoge schulden en om de kredietverstrekking door staatsbanken te vergroten.

Groeidoelstelling

De Chinese regering heeft voor dit jaar een officiële groeidoelstelling van circa 5 procent, maar veel economen en zakenbanken twijfelen of Beijing die ambitie kan waarmaken. De Chinese premier Li Qiang zei begin deze maand nog het volste vertrouwen te hebben dat die groeidoelstelling kan worden waargemaakt, ondanks de economische problemen. President Xi Jinping heeft gezegd dat er alles aan moet worden gedaan om die groei te behalen.

China kan ook rekenen op nieuwe uitdagingen door de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump zei maandag importheffingen van 10 procent op Chinese goederen op te willen leggen. Tijdens zijn verkiezingscampagne dreigde Trump zelfs met importheffingen van ruim 60 procent voor Chinese producten. Die tarieven kunnen flinke problemen opleveren voor de Chinese export naar de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

37 minuten geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

1 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

3 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

3 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

4 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

4 uur geleden