Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

Opnieuw kleine groei bedrijvigheid industrie China

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in november voor de tweede maand op rij licht gegroeid. Die groei is een opsteker voor China, dat al langere tijd worstelt met een zwakke economie. Om de economie te stimuleren, heeft de Chinese overheid een reeks steunmaatregelen aangekondigd.

Volgens het Chinese statistiekbureau klom de graadmeter voor die bedrijvigheid, de zogenoemde inkoopmanagersindex, naar een stand van 50,3, van 50,1 in oktober. Bij een stand van 50 of meer is dan sprake van groei, daaronder gaat het om krimp. In oktober kwam een einde aan vijf maanden van krimp van de industriële bedrijvigheid in de tweede economie van de wereld.

China heeft onder meer te maken met een zwak consumentenvertrouwen en een crisis op de vastgoedmarkt. Om de groei aan te jagen, heeft China bijvoorbeeld rentes verlaagd, regels rond woningaankopen versoepeld en worden speciale staatsleningen uitgegeven om zo lokale overheden te helpen met torenhoge schulden en om de kredietverstrekking door staatsbanken te vergroten.

Groeidoelstelling

De Chinese regering heeft voor dit jaar een officiële groeidoelstelling van circa 5 procent, maar veel economen en zakenbanken twijfelen of Beijing die ambitie kan waarmaken. De Chinese premier Li Qiang zei begin deze maand nog het volste vertrouwen te hebben dat die groeidoelstelling kan worden waargemaakt, ondanks de economische problemen. President Xi Jinping heeft gezegd dat er alles aan moet worden gedaan om die groei te behalen.

China kan ook rekenen op nieuwe uitdagingen door de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump zei maandag importheffingen van 10 procent op Chinese goederen op te willen leggen. Tijdens zijn verkiezingscampagne dreigde Trump zelfs met importheffingen van ruim 60 procent voor Chinese producten. Die tarieven kunnen flinke problemen opleveren voor de Chinese export naar de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

27 minuten geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

3 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

4 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

20 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

22 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

23 uur geleden