Opnieuw daling dagelijkse coronabesmettingen in Duitsland
BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal dagelijkse coronabesmettingen in Duitsland is het afgelopen etmaal opnieuw flink afgenomen. Het aantal bevestigde gevallen steeg met 10.864 tot 929.133, meldde het Robert Koch Instituut (RKI) voor infectieziekten maandag.
Zondag rapporteerde het instituut nog 15.741 nieuwe bevestigde gevallen, zaterdag ging het om 22.964 gevallen. Het gemelde dodental steeg maandag met 90 tot 14.112. Ook dat is flink lager dan een dag eerder, toen er 138 sterfgevallen als gevolg van Covid-19 waren.
In Duitsland geldt een gedeeltelijke lockdown sinds 2 november. De horeca is dicht en er mogen maximaal 10 personen uit twee huishoudens bij elkaar op bezoek. Scholen en winkels blijven open. Ondanks de hoge besmettingscijfers denkt het RKI dat de piek van de epidemie zo langzamerhand bereikt is en de maatregelen vruchten afwerpen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden