Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw boetes voor wielerploeg Jumbo-Visma in Tour

Opnieuw boetes voor wielerploeg Jumbo-Visma in Tour

LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP/BELGA) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heeft zaterdag na afloop van de dramatisch verlopen tijdrit in de Tour de France een boete van 4000 Zwitserse frank (circa 3700 euro) gekregen wegens inbreuk op de UCI-regels wat betreft het gebruik van de regenboogsymbolen.

Zowel Tom Dumoulin als Tony Martin, beiden oud-wereldkampioenen in de race tegen de klok, werd beboet met 2000 Zwitserse frank. Het duo heeft volgens de UCI artikel 1.3.064 overtreden. Dat artikel gaat over het gebruik van de regenboogsymbolen op het tijdritpak.

Sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma werd donderdag uit de Tour gezet wegens intimidatie en belediging van een UCI-lid. Hij kreeg een boete van 2000 Zwitserse frank. Ook de Belgische coureur Wout van Aert van Jumbo-Visma ontving in deze Tour al drie keer een financiële sanctie.

De Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma verspeelde op de voorlaatste dag van de Tour onverwacht zijn leidende positie in het klassement. Zijn landgenoot Tadej Pogacar greep met een ijzersterke rit de macht en zal normaal gesproken zondag in Parijs als winnaar worden gehuldigd.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

20 minuten geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

3 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

4 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

6 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

8 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

10 uur geleden