Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw boetes voor wielerploeg Jumbo-Visma in Tour

Opnieuw boetes voor wielerploeg Jumbo-Visma in Tour

LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP/BELGA) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heeft zaterdag na afloop van de dramatisch verlopen tijdrit in de Tour de France een boete van 4000 Zwitserse frank (circa 3700 euro) gekregen wegens inbreuk op de UCI-regels wat betreft het gebruik van de regenboogsymbolen.

Zowel Tom Dumoulin als Tony Martin, beiden oud-wereldkampioenen in de race tegen de klok, werd beboet met 2000 Zwitserse frank. Het duo heeft volgens de UCI artikel 1.3.064 overtreden. Dat artikel gaat over het gebruik van de regenboogsymbolen op het tijdritpak.

Sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma werd donderdag uit de Tour gezet wegens intimidatie en belediging van een UCI-lid. Hij kreeg een boete van 2000 Zwitserse frank. Ook de Belgische coureur Wout van Aert van Jumbo-Visma ontving in deze Tour al drie keer een financiële sanctie.

De Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma verspeelde op de voorlaatste dag van de Tour onverwacht zijn leidende positie in het klassement. Zijn landgenoot Tadej Pogacar greep met een ijzersterke rit de macht en zal normaal gesproken zondag in Parijs als winnaar worden gehuldigd.

Meer uit Sport

Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro.

16 minuten geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

1 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

3 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

4 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

4 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

4 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

5 uur geleden