Opnieuw beursgang speciaal investeringsfonds op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het investeringsfonds Hedosophia European Growth is vrijdag naar de beurs in Amsterdam gegaan, waarmee 460 miljoen euro werd opgehaald. Hedosophia is een zogeheten special purpose acquisition company of 'spac', een beursfonds dat speciaal is opgezet om te investeren in andere bedrijven of overnames te doen.
Hedosophia richt zich op een overname van een Europees technologiebedrijf en wordt geleid door oprichter Ian Osborne. Hij was eerder betrokken bij de oprichting van een Amerikaanse spac die later fuseerde met het ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic van zakenman Richard Branson. Virgin Galactic kreeg daardoor een notering op Wall Street.
De markt voor spacs is de afgelopen tijd enorm sterk gegroeid. Eerder dit jaar ging investeringsvehikel ESG Core al naar de beurs in Amsterdam. Dat richt zich op duurzame ondernemingen. Onlangs kwam Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk en oprichter van het luxebedrijf LVMH, naar Amsterdam met zijn beursfonds Pegasus dat zich richt op financiële bedrijven.
En er zouden nog meer spacs naar Beursplein 5 komen. Het gaat om bedrijven van de Britse techondernemer Michael Tobin, oud-topman Martin Blessing van Commerzbank en Dieter Wemmer, voormalig financieel directeur van de Duitse verzekeraar Allianz.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
3 uur geleden