Oplossing voor verkeersproblemen in Zak van Zuid-Beveland in zicht
KWADENDAMME - Er lijkt dan toch een oplossing voor de verkeersproblemen rond Hoedekenskerke en Kwadendamme.
De provincie, Waterschap Scheldestromen en gemeente Borsele hebben vorige week hun plannen gepresenteerd aan belanghebbenden. Eerdere ideeën stuitten twee jaar geleden nog op verzet van inwoners en belanghebbenden.
Crop Alliance
Sindsdien is gezocht naar oplossingen voor de situatie, omdat het verkeer van en naar Crop Alliance in Baarland dat rijdt via het Langeweegje, Kwadendamme, Hoedekenskerke en op te smalle waterschapswegen voor veel hinder zorgt en er een aantal gevaarlijke kruispunten is. In het nieuwe plan is de al vaak geopperde randweg Hoedekenskerke opgenomen, tussen de Nieuwe Veerweg en 's-Gravenpoldersestraat. Het vrachtverkeer moet daardoor niet meer door Hoedekenskerke rijden.
Fietsers
Daarnaast moeten het Langeweegje en de Siguitsedijk in Kwadendamme worden heringericht. Verder wil het drietal een rotonde op het kruispunt van de Baarlandsezandweg en N666 en maatregelen om fietsers veiliger te laten oversteken tussen het Langeweegje en de Baarlandsezandweg. De komende weken kan de klankbordgroep nog reageren op het voorstel. Omwonenden wordt ook om inbreng gevraagd. Het geld voor de oplossingen is er nog niet. De overheden gaan de komende tijd op zoek naar dekking.
Meer uit Beveland
GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
9 uur geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
14 uur geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
18 uur geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
21 uur geledenGOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad.
23 uur geledenNOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.
1 dag geledenGOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.
1 dag geleden