Oplopende obligatierentes blijven beurshandel domineren
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenbeurzen houden maandag de ogen gericht op de oplopende rentes op de obligatiemarkten. Door de hogere rentes zullen investeerders minder risico nemen met hun aandelenportefeuilles. De beurshandel staat deze week dan ook vooral in het teken van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die dinsdag begint. Daarbij zal met name worden gelet op wat Fed-president Jerome Powell zal zeggen over de stijgende inflatie en de oplopende marktrentes.
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine winsten openen. De Aziatische markten lieten maandag een gemengd beeld zien, ondanks een forse toename van de industriële productie, de winkelverkopen en bedrijfsinvesteringen in China.
Beleggers houden ook de ontwikkelingen rond de problemen met het coronavaccin van AstraZeneca in de gaten. Verschillende landen, waaronder Nederland, zijn voorlopig gestopt met het toedienen van het vaccin vanwege het ontstaan van bloedproppen na vaccinatie. De Brits-Zweedse farmaceut verklaarde na onderzoek dat er geen verhoogd risico op bloedstolsels is bij mensen die een prik hebben gehad. Het onderzoek had betrekking op meer dan 17 miljoen mensen die in de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk waren gevaccineerd.
ABN AMRO
Op het Damrak is ABN AMRO in het nieuws. Het onderzoek naar witwasproblemen bij de bank is volgens De Telegraaf uitgebreid. Justitie verdenkt ABN AMRO nu ook van het veel ernstigere schuldwitwassen. Dit kan, net als bij ING, leiden tot vervolging van directieleden, meldt de krant. Het Poolse InPost, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, kwam nog met jaarcijfers. De aanbieder van pakketkluisjes kondigde daarbij aan het Franse Mondial Relay over te nemen voor 565 miljoen euro.
In Brussel gaat de aandacht uit naar Bpost. Topman Jean-Paul van Avermaet van het Belgische postbedrijf is zondag ontslagen. Afgelopen week werd bekend dat een aantal bestuurders Van Avermaet niet meer steunde. De topman is verwikkeld in een onderzoek naar mogelijke concurrentieafspraken bij zijn vorige werkgever, het beveiligingsbedrijf G4S. Ook maakte het postbedrijf eerder al tegenvallende financiële resultaten bekend.
De euro was 1,1932 dollar waard, tegenover 1,1943 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,8 procent tot 66,11 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 69,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
28 minuten geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
2 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
4 uur geleden