Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving coronavirus bezorgt Japan krimpkwartaal

Opleving coronavirus bezorgt Japan krimpkwartaal

TOKIO (ANP) - De Japanse economie is in de eerste drie maanden van het jaar met 1,3 procent gekrompen ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Het land kampt nog altijd met een opleving van het aantal coronabesmettingen, onder andere door nieuwe varianten die besmettelijker zijn.

Maatregelen tegen het virus drukten onder andere op het consumptiegedrag van Japanners. Zo was het in regio's waar de noodtoestand gold moeilijker om nog op pad te gaan om te winkelen of uit te eten. Daarnaast hielden bedrijven uit onzekerheid liever geld in kas in plaats van het te investeren en had de reissector last van beperkingen.

Naast het coronavirus zaten chiptekorten Japan ook dwars. Die zorgden er vooral voor dat de export minder bijdroeg aan het bruto binnenlands product (bbp).

Recessie

De krimp van 's werelds op twee na grootste economie is sterker dan verwacht. Economen gepeild door financieel persbureau Bloomberg rekenden in doorsnee op 1,1 procent krimp op kwartaalbasis.

Het land stevent nu af op een recessie, waar technisch sprake van is als het bbp twee achtereenvolgende kwartalen krimpt. Japan kreeg in april weer te maken met stijgende besmettingsaantallen, die ondanks het uitroepen van de noodtoestand in vier prefecturen moeilijk omlaag te krijgen zijn. Onder andere in en om hoofdstad Tokio werd de noodtoestand verlengd. Diezelfde metropool is over twee maanden gastheer voor de Olympische Spelen.

Meer uit Financieel

Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

22 minuten geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

1 uur geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

2 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

3 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

4 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

5 uur geleden