Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving coronavirus bezorgt Japan krimpkwartaal

Opleving coronavirus bezorgt Japan krimpkwartaal

TOKIO (ANP) - De Japanse economie is in de eerste drie maanden van het jaar met 1,3 procent gekrompen ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Het land kampt nog altijd met een opleving van het aantal coronabesmettingen, onder andere door nieuwe varianten die besmettelijker zijn.

Maatregelen tegen het virus drukten onder andere op het consumptiegedrag van Japanners. Zo was het in regio's waar de noodtoestand gold moeilijker om nog op pad te gaan om te winkelen of uit te eten. Daarnaast hielden bedrijven uit onzekerheid liever geld in kas in plaats van het te investeren en had de reissector last van beperkingen.

Naast het coronavirus zaten chiptekorten Japan ook dwars. Die zorgden er vooral voor dat de export minder bijdroeg aan het bruto binnenlands product (bbp).

Recessie

De krimp van 's werelds op twee na grootste economie is sterker dan verwacht. Economen gepeild door financieel persbureau Bloomberg rekenden in doorsnee op 1,1 procent krimp op kwartaalbasis.

Het land stevent nu af op een recessie, waar technisch sprake van is als het bbp twee achtereenvolgende kwartalen krimpt. Japan kreeg in april weer te maken met stijgende besmettingsaantallen, die ondanks het uitroepen van de noodtoestand in vier prefecturen moeilijk omlaag te krijgen zijn. Onder andere in en om hoofdstad Tokio werd de noodtoestand verlengd. Diezelfde metropool is over twee maanden gastheer voor de Olympische Spelen.

Meer uit Financieel

Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

1 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

2 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

2 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

2 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

3 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

4 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

4 uur geleden