Ophef over besmette Oostenrijkse premier in skihut
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is ophef ontstaan over een foto van de Oostenrijkse bondskanselier met vrienden in een skihut, terwijl een week later bij hem sprake was van een coronabesmetting.
Op de foto staat Karl Nehammer samen met acht skivrienden afgebeeld, dicht op elkaar en zonder mondkapjes. De foto is op 29 december genomen in een skihut in Katschberg (Karinthië) en is via sociale media verspreid.
Het verband tussen de besmetting en het gemoedelijk samenzijn wordt zowel door Nehammer zelf als door een regeringswoordvoerder met kracht tegengesproken. Zo voldeden zijn skivrienden aan de 2G-regel en waren zij getest en gevaccineerd.
Geen last
De regeringsleider zei zaterdag tegen radiozender ÖRF dat de infectie zich afgelopen week openbaarde en dat hij er geen last van heeft, mede dankzij een herhalingsvaccinatie. Volgens een verklaring is Nehammer woensdag nog negatief getest, maar bleek een dag later dat een lid van zijn beveiligingsteam positief had getest. Vrijdag bleek dat de bondskanselier door hem was aangestoken.
"De infectie is opgetreden nadat hij was teruggekomen van vakantie", aldus regeringswoordvoerder Daniel Kosak op Twitter.
Desondanks maken critici van de op 1 februari geplande vaccinatieverplichting in Oostenrijk gebruik van de ontstane ophef. De regering van ÖVP en Groenen houdt echter vast aan die voorgenomen verplichting, benadrukt Nehammer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Centraal Commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) heeft op sociale media beelden gepubliceerd van de Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied. In een montage van 20 seconden worden foto's getoond van opstijgende gevechtsvliegtuigen, lanceringen van Tomahawk-raketten en inslagen op de grond.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet voor zichzelf een rol weggelegd als het Iraanse regime ten val komt. Hij schreef in een opiniestuk in de krant The Washington Post dat veel Iraniërs willen dat hij de overgangsperiode gaat leiden. "Ik heb groot respect voor hun moed en ik accepteer hun oproep."
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie, die ook de namen deelde van andere kopstukken van het regime die zijn gedood.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
36 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
55 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.
56 minuten geleden