Ophef om campagne modeketen Zara door associatie met oorlog Gaza
ARTEIXO (ANP) - Modewinkelketen Zara krijgt online kritiek op een recente campagne. Daarin staan modellen afgebeeld met mannequins die in witte lakens zijn gewikkeld. Op sociale media maken verschillende mensen de vergelijking met dode slachtoffers van de oorlog tussen Israƫl en Hamas die op bepaalde afbeeldingen ook in witte lakens zijn gewikkeld.
Op Instagram zijn ruim 5600 berichten aangemaakt met de hashtag 'boycottzara'. Op videoplatform TikTok zijn filmpjes met datzelfde kenmerk al bijna 18 miljoen keer bekeken. In een bericht op X wordt Zara ervan beticht "genocide te gebruiken voor marketingdoeleinden". Meerdere gebruikers roepen op de kledingwinkels van het Spaanse bedrijf te boycotten. In een ander bericht wordt gesteld dat Zara met de nieuwe campagne "de spot drijft met dode Palestijnen".
Zara heeft nog niet gereageerd op de kritiek.
De modewinkelketen, die vorige maand zijn grootste vestiging van de wereld in Rotterdam opende, raakte twee jaar geleden ook al in opspraak. Aanleiding toen was een haatbericht dat hoofdontwerpster Vanessa Perilman van Zara aan een Palestijns model had gestuurd. Ook toen werd online opgeroepen tot een boycot van Zara. De modeketen nam vervolgens afstand van het bericht van de ontwerpster.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden