Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgeschorte doodstraf Amerikaan alsnog ten uitvoer gebracht

Opgeschorte doodstraf Amerikaan alsnog ten uitvoer gebracht

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse staat Alabama is de 43-jarige Nathaniel Woods alsnog met een dodelijke injectie geëxecuteerd. Dat gebeurde enkele uren nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof de uitvoering van de doodstraf had opgeschort. Dat uitstel kwam een halfuur voordat de man aanvankelijk zou worden geëxecuteerd.

Het Hof wilde nogmaals alle omstandigheden rond de zaak bekijken. Enkele uren later verwierp het Hof alsnog het laatste beroep tegen de doodstraf en werd de executie alsnog uitgevoerd.

De veroordeelde kreeg de doodstraf vanwege betrokkenheid bij het doodschieten van drie politiemensen in 2004 die hem en een medestander in een appartement wilden arresteren wegens drugshandel.

Protest

Tegen de veroordeling is veel protest geweest, onder meer van Martin Luther King III, de zoon van de vermoorde dominee Martin Luther King. Het staat namelijk vast dat Woods niet degene was die de fatale schoten heeft gelost.

Woods is een van de twee veroordeelden in de zaak. De tweede man wacht nog op uitvoering van zijn doodstraf.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

3 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

4 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

4 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

5 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

6 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

6 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

7 uur geleden