Opgeschorte doodstraf Amerikaan alsnog ten uitvoer gebracht
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse staat Alabama is de 43-jarige Nathaniel Woods alsnog met een dodelijke injectie geëxecuteerd. Dat gebeurde enkele uren nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof de uitvoering van de doodstraf had opgeschort. Dat uitstel kwam een halfuur voordat de man aanvankelijk zou worden geëxecuteerd.
Het Hof wilde nogmaals alle omstandigheden rond de zaak bekijken. Enkele uren later verwierp het Hof alsnog het laatste beroep tegen de doodstraf en werd de executie alsnog uitgevoerd.
De veroordeelde kreeg de doodstraf vanwege betrokkenheid bij het doodschieten van drie politiemensen in 2004 die hem en een medestander in een appartement wilden arresteren wegens drugshandel.
Protest
Tegen de veroordeling is veel protest geweest, onder meer van Martin Luther King III, de zoon van de vermoorde dominee Martin Luther King. Het staat namelijk vast dat Woods niet degene was die de fatale schoten heeft gelost.
Woods is een van de twee veroordeelden in de zaak. De tweede man wacht nog op uitvoering van zijn doodstraf.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
5 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
8 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
12 uur geleden