Opgepakte Iraanse filmmaker maakt kans op Gouden Leeuw
VENETIË (ANP) - De in Iran gearresteerde Iraanse regisseur Jafar Panahi maakt kans op een Gouden Leeuw op het beroemde filmfestival van Venetië. De 62-jarige filmmaker werd eerder deze maand opgepakt in Teheran en zit momenteel vast in een gevangenis in de Iraanse hoofdstad.
Panahi doet in de competitie mee met zijn recentste film No Bears. De film werd net als eerdere werken van de regisseur in het geheim gemaakt, omdat hij sinds zijn veroordeling in 2010 geen films meer in eigen land mag maken. Panahi is een oude bekende in Venetië, hij won in 2000 de Gouden Leeuw voor zijn film The Circle.
Eerder deze maand werden de Iraanse filmmakers Mohammad Rasoulof en Mostafa Al-Ahmad in Iran opgepakt en een paar dagen later volgde de arrestatie van Panahi. Het filmfestival van Venetië sprak eerder zijn afschuw uit over de arrestaties van de regisseurs en eiste hun onmiddellijke vrijlating.
23 films maken kans
In totaal maken 23 films kans op de belangrijkste prijs op het filmfestival. Onder de kanshebbers is ook de openingsfilm White Noise, met onder anderen Adam Driver en Greta Gerwig. Het is de eerste keer dat een Netflix-titel de openingsfilm is op het oudste filmfestival ter wereld.
De 79e editie van het filmfestival is dit jaar van 31 augustus tot en met 10 september.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
4 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
5 uur geleden