Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Iraanse filmmaker maakt kans op Gouden Leeuw

Opgepakte Iraanse filmmaker maakt kans op Gouden Leeuw

VENETIË (ANP) - De in Iran gearresteerde Iraanse regisseur Jafar Panahi maakt kans op een Gouden Leeuw op het beroemde filmfestival van Venetië. De 62-jarige filmmaker werd eerder deze maand opgepakt in Teheran en zit momenteel vast in een gevangenis in de Iraanse hoofdstad.

Panahi doet in de competitie mee met zijn recentste film No Bears. De film werd net als eerdere werken van de regisseur in het geheim gemaakt, omdat hij sinds zijn veroordeling in 2010 geen films meer in eigen land mag maken. Panahi is een oude bekende in Venetië, hij won in 2000 de Gouden Leeuw voor zijn film The Circle.

Eerder deze maand werden de Iraanse filmmakers Mohammad Rasoulof en Mostafa Al-Ahmad in Iran opgepakt en een paar dagen later volgde de arrestatie van Panahi. Het filmfestival van Venetië sprak eerder zijn afschuw uit over de arrestaties van de regisseurs en eiste hun onmiddellijke vrijlating.

23 films maken kans

In totaal maken 23 films kans op de belangrijkste prijs op het filmfestival. Onder de kanshebbers is ook de openingsfilm White Noise, met onder anderen Adam Driver en Greta Gerwig. Het is de eerste keer dat een Netflix-titel de openingsfilm is op het oudste filmfestival ter wereld.

De 79e editie van het filmfestival is dit jaar van 31 augustus tot en met 10 september.

Meer uit Buitenland

Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

1 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

2 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

2 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

2 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

3 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

4 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: defensieproductie moet fors omhoog

BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.

4 uur geleden