OPGELET! Haringvlietbrug gaat drie nachten dicht
THOLEN - De Haringvlietbrug is in de periode vanaf 20 april tot en met 20 mei op 7 doordeweekse nachten afgesloten. Tijdens deze stremmingen vervangt Rijkswaterstaat een deel van de klemmen waarmee de brugklep van de Haringvlietbrug is bevestigd aan het wegdek.
De eerste drie van de zeven nachtafsluitingen zijn op:
Woensdag 20 april van 22.00 uur tot en met donderdag 21 april 05.00 uur;
Donderdag 21 april van 22.00 uur tot en met vrijdag 22 april 05.00 uur;
Vrijdag 22 april van 22.00 uur tot en met zaterdag 23 april 08.00 uur.
De andere vier nachtafsluitingen volgen halverwege mei. Ook na vervanging van de kleppen blijft de snelheidsverlaging van kracht om de brug tot aan de renovatie in 2023 veilig te houden.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg in Sint Philipsland zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Een auto werd na vermoedelijk een bijzondere verrichting geraakt door een bedrijfsbusje en kwam tot stilstand tegen een knotwilg. De brandweer moest de inzittenden uit de auto bevrijden. Eén van de slachtoffers werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
8 uur geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
12 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
16 uur geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
1 dag geledenTHOLEN - Wie in Zeeland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld 1,91 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 6,5 procent meer dan vorig jaar. In de gemeente Tholen ligt dit percentage 40 procent hoger. Waar je in 2025 nog één euro per persoon per nacht betaalde is dat dit jaar 1,40 euro. Bijna alle Zeeuwse gemeenten voerden een prijsstijging door. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
1 dag geledenTHOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
2 dagen geleden