Opgelet: deel Bergen op Zoom zondagmiddag afgesloten voor verkeer
THOLEN - Opgelet voor Tholenaren die zondag richting Bergen op Zoom moeten: Op zondag 21 augustus komt de Ronde van Spanje, La Vuelta, door de gemeente Bergen op Zoom. Het is bijzonder dat er zo’n grote wielerronde door de gemeente komt. Het gemeentebestuur hoopt dan ook dat het langs het parcours rood mag kleuren en dat er veel toeschouwers zullen zijn.
De etappe start in Breda en gaat vervolgens door West-Brabant. Halverwege de etappe komt het peloton onze gemeente binnen. Via het Laageinde gaan de renners het viaduct van de Eendrachtweg (Halsteren / Lepelstraat) over en slaan ze linksaf de Steenbergseweg in. Vanaf dat moment gaat het peloton over de Halsterseweg, de Randweg West, Van Gorkumweg en de Van Konijnenburgweg. Daarna gaat de route verder in de Markiezaatsweg en verlaten de renners Bergen op Zoom via de Antwerpsestraatweg. De renners zetten dan koers richting Woensdrecht en uiteindelijk is de finish in Breda
De doorkomst in onze gemeente betekent wel iets voor het verkeer en de bereikbaarheid van een aantal wijken op die dag. Het gehele parcours in de gemeente Bergen op Zoom is afgesloten van circa 13.30 uur tot 16.00 uur. Het parcours is dus verkeersvrij en vrij toegankelijk voor publiek. Voor een veilig verloop zijn verkeersmaatregelen nodig. Deze maatregelen zijn afgestemd met politie, provincie en gemeente(n). Gelet op het relatief korte tijdsbestek is ervoor gekozen geen omleidingsroutes te organiseren. Wel zijn er een aantal doorsteekpunten indien zich een noodgeval voordoet. Deze bevinden zich op de locaties: rotonde Schoolstraat - Wouwseweg en de kruising Van Konijnenburgweg - Havendijk- Wittoucksingel.
De Bergse Plaat is zondagmiddag enkele uren onbereikbaar. Voor noodgevallen is verkeer over de Olof Palmebrug mogelijk.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.
5 uur geledenNOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
23 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
2 dagen geleden