Opgeleefde Muguruza en nieuwkomer Kenin in finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Garbiñe Muguruza uit Spanje en de Amerikaanse tennisster Sofia Kenin nemen het zaterdag tegen elkaar op in de finale van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Voormalig nummer 1 Muguruza (29) stond al drie keer eerder in een grandslamfinale, voor de 21-jarige Kenin wordt het haar debuut. De finale begint om 9.30 uur Nederlandse tijd.
Muguruza schreef in 2016 Roland Garros op haar naam door in de finale Serena Williams te verslaan, een jaar later klopte ze in de eindstrijd van Wimbledon Venus Williams. Nieuwkomer Kenin, al wel opgeklommen naar plek 15 op de wereldranglijst, was op een grand slam nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen. In Melbourne had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd gewonnen.
Kenin verloor op weg naar de finale slechts één set; alleen tegen de 15-jarige Cori Gauff had ze een driesetter nodig. Donderdag versloeg ze Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, in twee sets.
Muguruza en Kenin speelden pas één keer eerder tegen elkaar, vorig jaar in Peking. Dat duel in China werd in drie sets gewonnen door Kenin.
Meer uit Sport
DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
42 minuten geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
1 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
21 uur geleden