Opera Zuid: magere subsidie betekent doodvonnis
MAASTRICHT/DEN HAAG (ANP) - Opera Zuid vreest te zullen verdwijnen nu het in Maastricht gevestigde muziektheatergezelschap een brief van de cultuurminister heeft gekregen waarin staat dat het nog geen 1,9 miljoen euro subsidie per jaar zal worden toegekend. De organisatie meent bijna het dubbele nodig te hebben om te blijven bestaan en aan allerlei eisen te voldoen. Ze wijst op de Raad voor Cultuur, die de bewindsman afgelopen zomer adviseerde Opera Zuid te ondersteunen met "aanvullende financieringsmogelijkheden".
De raad stelde in juli dat "Opera Zuid structureel meer armslag nodig heeft", overigens zonder daar een bedrag aan te verbinden. De enige operavoorziening in de regio Zuid is volgens het adviesorgaan echter 'onderscheidend' en 'van onmisbare waarde'.
Maar extra geld zit er dus niet in en dat betekent volgens Opera Zuid haar 'doodvonnis '. De beschikking van de minister "stelt ons gezelschap voor verplichtingen die onuitvoerbaar zijn binnen de toegekende middelen".
De instelling hoopt dat de Tweede Kamer ingrijpt als die volgende week debatteert over de financiering van kunst en cultuur door het Rijk in de komende vier jaar en de 'rampzalige' gevolgen van het besluit van de minister voorkomt..
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
7 uur geleden