Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opera Zuid: magere subsidie betekent doodvonnis

Opera Zuid: magere subsidie betekent doodvonnis

MAASTRICHT/DEN HAAG (ANP) - Opera Zuid vreest te zullen verdwijnen nu het in Maastricht gevestigde muziektheatergezelschap een brief van de cultuurminister heeft gekregen waarin staat dat het nog geen 1,9 miljoen euro subsidie per jaar zal worden toegekend. De organisatie meent bijna het dubbele nodig te hebben om te blijven bestaan en aan allerlei eisen te voldoen. Ze wijst op de Raad voor Cultuur, die de bewindsman afgelopen zomer adviseerde Opera Zuid te ondersteunen met "aanvullende financieringsmogelijkheden".

De raad stelde in juli dat "Opera Zuid structureel meer armslag nodig heeft", overigens zonder daar een bedrag aan te verbinden. De enige operavoorziening in de regio Zuid is volgens het adviesorgaan echter 'onderscheidend' en 'van onmisbare waarde'.

Maar extra geld zit er dus niet in en dat betekent volgens Opera Zuid haar 'doodvonnis '. De beschikking van de minister "stelt ons gezelschap voor verplichtingen die onuitvoerbaar zijn binnen de toegekende middelen".

De instelling hoopt dat de Tweede Kamer ingrijpt als die volgende week debatteert over de financiering van kunst en cultuur door het Rijk in de komende vier jaar en de 'rampzalige' gevolgen van het besluit van de minister voorkomt..

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

14 minuten geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

4 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

5 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

5 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

10 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

10 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

11 uur geleden