Opera Zuid: magere subsidie betekent doodvonnis
MAASTRICHT/DEN HAAG (ANP) - Opera Zuid vreest te zullen verdwijnen nu het in Maastricht gevestigde muziektheatergezelschap een brief van de cultuurminister heeft gekregen waarin staat dat het nog geen 1,9 miljoen euro subsidie per jaar zal worden toegekend. De organisatie meent bijna het dubbele nodig te hebben om te blijven bestaan en aan allerlei eisen te voldoen. Ze wijst op de Raad voor Cultuur, die de bewindsman afgelopen zomer adviseerde Opera Zuid te ondersteunen met "aanvullende financieringsmogelijkheden".
De raad stelde in juli dat "Opera Zuid structureel meer armslag nodig heeft", overigens zonder daar een bedrag aan te verbinden. De enige operavoorziening in de regio Zuid is volgens het adviesorgaan echter 'onderscheidend' en 'van onmisbare waarde'.
Maar extra geld zit er dus niet in en dat betekent volgens Opera Zuid haar 'doodvonnis '. De beschikking van de minister "stelt ons gezelschap voor verplichtingen die onuitvoerbaar zijn binnen de toegekende middelen".
De instelling hoopt dat de Tweede Kamer ingrijpt als die volgende week debatteert over de financiering van kunst en cultuur door het Rijk in de komende vier jaar en de 'rampzalige' gevolgen van het besluit van de minister voorkomt..
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
1 dag geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
1 dag geleden