Openwaterzwemmer Weertman wint in Australië ook 5 kilometer
ADELAIDE (ANP) - Openwaterzwemmer Ferry Weertman heeft bij de Australische kampioenschappen na de 10 kilometer ook de 5 kilometer op zijn naam geschreven. De olympisch kampioen van Rio de Janeiro 2016 was met 56.00,24 minuten duidelijk de snelste in Adelaide. Hij bleef de Canadees Jon McKay bijna 19 seconden voor. De Australiër Matthew Robinson werd vlak daarachter derde.
"Ik wilde kijken wat er nog in de tank zat na de 10 kilometer van gisteren", zei Weertman. "Ik nam vrij snel na de start de kop over en heb die vastgehouden. In de laatste ronde waren er nog een paar zwemmers die mij probeerden in te halen, maar met een sterke, lange eindsprint kon ik die voorblijven en daar zelfs van weg zwemmen."
Weertman gaat nu voor een trainingsstage naar Perth, gevolgd door een wereldbekerwedstrijd in Doha. Daar komen ook Sharon van Rouwendaal, Pepijn Smits en Marcel Schouten in actie.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
20 uur geleden