
Opening nieuwe sporttoestellen in Goes
GOES – Op het schoolplein van praktijkschool de Wissel en het Auris College aan de Bergweg in Goes vond de opening van twee nieuwe sporttoestellen vandaag plaats. Er staan nu een pannakooi en een calisthenics-toestel.
Enthousiaste leerlingen kwamen al snel naar buiten gerend om de nieuwe aanwinsten op het schoolplein te bekijken. De directeur van het Auris College stond klaar om een speech te geven en de jongeren waren gereed om het lint door te knippen. De directeur vertelde in zijn speech dat allebei de scholen al twaalf jaar in hetzelfde gebouw zitten en dat ze een schoolpark gaan bouwen. De nieuwe toestellen zijn hier een begin van.
Beweging van jongeren
Pannavoetbal is een type voetbal en wordt voornamelijk in een voetbalkooi gespeeld. Het is vrij populair onder de jongeren. Wereldkampioen pannavoetbal, Jeand Doest, beter bekend als ‘easy man’ was aanwezig bij de opening. Hij voetbalde met de leerlingen en liet zijn eigen vaardigheden zien. Andere sportieve leerlingen probeerden de calisthenics uit. Op dit rek kun je allerlei gymnastieke oefeningen doen. Docent van school de Wissel, Rosie Adriaanse, vindt het belangrijk dat jongeren bewegen. ‘’De pauzes moeten leuk zijn en leerlingen moeten niet rond gaan hangen. Wij zien dat deze nieuwe toestellen de scholen en kinderen laat samen komen. Dit zijn de goede momenten.’’
In de leerlingenraad hebben de jongeren zelf geld ingezameld voor deze pannakooi. De calisthenics is gedeeltelijk gesponsord door Kinder Fonds Nederland. Zij ondersteunen scholen zodat kinderen een mogelijkheid krijgen om te sporten.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
3 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
7 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
9 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
22 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden