Openbaar vervoerders blij met akkoord vroegpensioen
DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoerders zijn blij dat er een akkoord ligt over een nieuwe vroegpensioenregeling. Zo noemt HTM, de vervoerder in regio Den Haag, het "bemoedigend" voor mensen met zware beroepen dat een overeenkomst is bereikt.
Het akkoord is "een mooi uitgangspunt voor HTM om verder te praten met vakbonden", meldt een woordvoerster. In de afspraken tussen het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, vakbonden en werkgevers staat onder meer dat in cao-onderhandelingen wordt bepaald welke beroepen onder de nieuwe regeling vallen. Het is volgens de woordvoerster echter te vroeg om op de inhoud in te gaan, omdat de afspraken nog aan vakbondsleden worden voorgelegd.
NS laat weten het "fijn" te vinden dat er een akkoord is. "Het is goed dat er een akkoord is bereikt", zegt GVB, openbaar vervoerder in Amsterdam. "Nachtdiensten, onregelmatige diensten en bijvoorbeeld een beroep waar zwaar moet worden getild, maakt dat de drie stadsvervoerders - GVB, HTM en RET - samen met de sociale partners van een aantal beroepsgroepen zien dat er behoefte is om eerder te kunnen stoppen met werken. Daarom hadden ook de werkgevers in het openbaar vervoer een schriftelijk appel op het kabinet gedaan om de betaalbaarheid van de regeling in stand te houden."
Duidelijkheid
Ook RET, de openbaar vervoerder rond Rotterdam, vindt het "goed dat er met dit akkoord nu duidelijkheid komt". "Het akkoord is net uit, dus we gaan onderzoeken wat de impact en gevolgen hiervan voor ons zijn".
Werknemers in het openbaar vervoer voerden in september actie voor het behoud van de vroegpensioenregeling. Op 10 september legden medewerkers van RET, GVB en HTM het werk neer tussen 04.00 uur en 08.00 uur. Een dag later deden medewerkers van NS en streekvervoerders dit. Tijdens de stakingen kon het openbaar vervoer niet rijden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
44 minuten geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geleden