Openbaar vervoerders blij met akkoord vroegpensioen
DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoerders zijn blij dat er een akkoord ligt over een nieuwe vroegpensioenregeling. Zo noemt HTM, de vervoerder in regio Den Haag, het "bemoedigend" voor mensen met zware beroepen dat een overeenkomst is bereikt.
Het akkoord is "een mooi uitgangspunt voor HTM om verder te praten met vakbonden", meldt een woordvoerster. In de afspraken tussen het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, vakbonden en werkgevers staat onder meer dat in cao-onderhandelingen wordt bepaald welke beroepen onder de nieuwe regeling vallen. Het is volgens de woordvoerster echter te vroeg om op de inhoud in te gaan, omdat de afspraken nog aan vakbondsleden worden voorgelegd.
NS laat weten het "fijn" te vinden dat er een akkoord is. "Het is goed dat er een akkoord is bereikt", zegt GVB, openbaar vervoerder in Amsterdam. "Nachtdiensten, onregelmatige diensten en bijvoorbeeld een beroep waar zwaar moet worden getild, maakt dat de drie stadsvervoerders - GVB, HTM en RET - samen met de sociale partners van een aantal beroepsgroepen zien dat er behoefte is om eerder te kunnen stoppen met werken. Daarom hadden ook de werkgevers in het openbaar vervoer een schriftelijk appel op het kabinet gedaan om de betaalbaarheid van de regeling in stand te houden."
Duidelijkheid
Ook RET, de openbaar vervoerder rond Rotterdam, vindt het "goed dat er met dit akkoord nu duidelijkheid komt". "Het akkoord is net uit, dus we gaan onderzoeken wat de impact en gevolgen hiervan voor ons zijn".
Werknemers in het openbaar vervoer voerden in september actie voor het behoud van de vroegpensioenregeling. Op 10 september legden medewerkers van RET, GVB en HTM het werk neer tussen 04.00 uur en 08.00 uur. Een dag later deden medewerkers van NS en streekvervoerders dit. Tijdens de stakingen kon het openbaar vervoer niet rijden.
Meer uit Financieel
MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariƫrs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geƫindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
6 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
7 uur geleden