Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openbaar vervoerders blij met akkoord vroegpensioen

Openbaar vervoerders blij met akkoord vroegpensioen

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoerders zijn blij dat er een akkoord ligt over een nieuwe vroegpensioenregeling. Zo noemt HTM, de vervoerder in regio Den Haag, het "bemoedigend" voor mensen met zware beroepen dat een overeenkomst is bereikt.

Het akkoord is "een mooi uitgangspunt voor HTM om verder te praten met vakbonden", meldt een woordvoerster. In de afspraken tussen het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, vakbonden en werkgevers staat onder meer dat in cao-onderhandelingen wordt bepaald welke beroepen onder de nieuwe regeling vallen. Het is volgens de woordvoerster echter te vroeg om op de inhoud in te gaan, omdat de afspraken nog aan vakbondsleden worden voorgelegd.

NS laat weten het "fijn" te vinden dat er een akkoord is. "Het is goed dat er een akkoord is bereikt", zegt GVB, openbaar vervoerder in Amsterdam. "Nachtdiensten, onregelmatige diensten en bijvoorbeeld een beroep waar zwaar moet worden getild, maakt dat de drie stadsvervoerders - GVB, HTM en RET - samen met de sociale partners van een aantal beroepsgroepen zien dat er behoefte is om eerder te kunnen stoppen met werken. Daarom hadden ook de werkgevers in het openbaar vervoer een schriftelijk appel op het kabinet gedaan om de betaalbaarheid van de regeling in stand te houden."

Duidelijkheid

Ook RET, de openbaar vervoerder rond Rotterdam, vindt het "goed dat er met dit akkoord nu duidelijkheid komt". "Het akkoord is net uit, dus we gaan onderzoeken wat de impact en gevolgen hiervan voor ons zijn".

Werknemers in het openbaar vervoer voerden in september actie voor het behoud van de vroegpensioenregeling. Op 10 september legden medewerkers van RET, GVB en HTM het werk neer tussen 04.00 uur en 08.00 uur. Een dag later deden medewerkers van NS en streekvervoerders dit. Tijdens de stakingen kon het openbaar vervoer niet rijden.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

27 minuten geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

1 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

3 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

4 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

6 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiƫle concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

6 uur geleden