Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Openbaar Ministerie onderzoekt nog een bank om witwaskwestie'

'Openbaar Ministerie onderzoekt nog een bank om witwaskwestie'

AMSTERDAM (ANP) - Na ABN AMRO en ING is een derde bank onderwerp van een strafrechtelijk onderzoek van het Openbaar Ministerie vanwege tekortschieten bij het tegengaan van witwassen. Dit heeft een woordvoerder van De Nederlandsche Bank (DNB) laten weten na berichtgeving van De Telegraaf. Om welke bank het precies gaat, wordt evenwel niet naar buiten gebracht. Het OM zelf wil er niks over zeggen.

De zegsman van DNB verwijst naar een recente brief aan de Tweede Kamer van minister van Financiën Wopke Hoekstra. Daarin staat dat DNB naast de recente ABN AMRO-zaak nog een andere "situatie" heeft ingebracht in overleg met het OM en opsporingsdienst FIOD. Beide zaken zouden vervolgens zijn opgepakt door het OM in de vorm van een strafrechtelijk onderzoek. Maar wat nu de status is van dat onderzoek naar een derde bank kan de woordvoerder vanwege de vertrouwelijkheid van de informatie niet aangeven.

ABN AMRO werd ervan verdacht onvoldoende te hebben gedaan om witwassen te voorkomen. Eerder dit jaar schikte het concern de witwasperikelen voor 480 miljoen euro met het OM. Justitie doet alleen nog onderzoek naar individuele bestuurders die in het verleden de bank leidden, onder wie oud-topman Gerrit Zalm. Een paar jaar terug speelde al een vergelijkbare zaak bij ING. Die bank trof in 2018 een schikking met het OM van 775 miljoen euro.

Functioneel Parket

Welke derde bank nu ook in het vizier is, is niet duidelijk. Een woordvoerster van het Functioneel Parket, dat zich binnen het OM bezighield met de eerdere witwaszaken, laat weten geen uitspraken te kunnen doen "in het kader van mogelijke onderzoeken".

Rabobank, de derde Nederlandse grootbank, moest eerder al eens een dwangsom van 500.000 euro betalen vanwege gebrekkige witwascontroles. Eind 2019 kwam aan het licht dat het concern op last van DNB tienduizenden klanten opnieuw moest doorlichten op mogelijke witwasrisico's. De toezichthouder controleerde later of Rabobank voldoende orde op zaken had gesteld. Maar dat bleek niet het geval. Op de vraag of de bank nu nog stappen verwacht van bijvoorbeeld het OM, laat een woordvoerster weten dat Rabobank "geen zicht heeft op concrete vervolgacties".

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

3 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

3 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

3 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

6 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

7 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

9 uur geleden