
Open Monumentendag in Borsele: Stoompluimen in Pluimweide
HOEDEKENSKERKE - Op zaterdag 14 en zondag 15 september is het feest in Hoedekenskerke: het evenement 'Stoompluimen in de Pluimweide' vindt plaats. Park De Pluimweide aan de Waardweg 4 is dan het domein van talrijke minitreinen uit het hele land, die gaan rijden op de 900 meter lange minispoorlijn door het park. Natuurlijk kunnen kleine én grote fans meerijden met deze treintjes.Het evenement omvat echter nog veel meer, zoals varende modelboten, modelspoorbanen, een waterspuitspel, skelters en een springkussen. Klederdrachtenvereniging 'Mooi Zeeland' en figurantengroep 'Ontspoord' luisteren de dagen op met allerlei activiteiten. Tenslotte zijn er ook nog muzikale optredens: zaterdag van het koor van 'Mooi Zeeland' en van muziekvereniging De Echo/O en U, zondag van muziekverenigingen Con Amore/Con Affezzione en EMM. Een bezoek aan dit evenement laat zich op zaterdag goed combineren met een ander evenement: het 150-jarig jubileumfeest van de Koutermolen in de Molenstraat. Ook de kerk in de Kerkstraat is open in het kader van Open Monumentendag.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
13 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
17 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
19 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden