
Open Monumentendag 2021 in het teken van De Slag om de Schelde
WALCHEREN - Op zaterdag 11 september aanstaande is het weer Open Monumentendag. Evenals vorig jaar hebben we te maken met beperkende maatregelen in verband met de coronapandemie. De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere hebben dit jaar daarom gekozen voor een openluchtvariant met als thema De Slag om de Schelde.
De Slag om de Schelde was een cruciale militaire operatie in het noorden van België en, voor een zeer groot deel, in het zuidwesten van Nederland aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. De zeer belangrijke haven van het reeds bevrijdde Antwerpen kon niet gebruikt worden omdat de Duitsers nog de controle hadden over de Scheldemonding. Onder de zeer hevige strijd die in oktober en november 1944 plaatsvond heeft Walcheren zwaar geleden.
Er is een kaart ontworpen waarmee bezoekers hun eigen wandel- of fietsroute kunnen uitstippelen langs monumenten, objecten of locaties die herinneren aan deze zware strijd in 1944. Die kaart is binnenkort verkrijgbaar bij o.m. de Tourist Info in De Drvkkery, aan Markt 51 in Middelburg en binnenkort ook als download beschikbaar op https://www.openmonumentendag.nl/comite/middelburg..
Naast het openlucht programma ontvangen een beperkt aantal monumenten, uiteraard met inachtneming van de geldende Corona-maatregelen, bezoekers. Kijk op de website van de Open Monumentendag voor meer informatie.
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN - Zondag speelde Jan Paul van Hecke nog het laatste competitieduel in de Engelse Premier League met zijn voetbalclub Brighton & Hove Albion en woensdag liep hij rond op de velden waar het allemaal begon. VV Arnemuiden organiseerde een fandag voor haar oud-jeugdspeler, inmiddels ook verdediger in het Nederlands Elftal en hoopte op honderd aanmeldingen. Het werden er 240.
3 uur geledenVROUWENPOLDER - Donderdag, vrijdag en zaterdag zijn het weer de jaarlijkse Vrouwenpolderse Dagen.
5 uur geledenMIDDELBURG - Op vrijdag 6 juni wordt in het centrum van Middelburg de 23e editie van de ZLM-Don Stadsloop gehouden. Het belooft een drukke bedoening te worden in de Middelburgse binnenstad, want er hebben al meer dan 500 lopers ingeschreven.
7 uur geledenMIDDELBURG - Bij de Yildirim Beyazit Moskee in Middelburg begint donderdag (Hemelvaartsdag) de vierdaagse lentebraderie. Ook is het open dag bij het gebedshuis.
9 uur geledenMIDDELBURG - Met trots lanceert studentbedrijf Kleine Tuinhelden het interactieve kinderboekje 'Kleine Tuinhelden redden de natuur'. De boekpresentatie vindt plaats op 4 juni in de bibliotheek in Middelburg.
11 uur geledenMIDDELBURG - Deze zomer opent de Engelse Kerk Middelburg, achter het oude Stadhuis, haar deuren voor de nieuwe, gratis toegankelijke zomertentoonstelling Zicht op Zeeland. Van juni tot en met augustus presenteren geselecteerde nationale en internationale kunstenaars hun persoonlijke kijk op Zeeland, met elke maand een nieuw thema en nieuw werk.
12 uur geledenMIDDELBURG - In navolging van andere Zeeuwse gemeenten heeft ook het Middelburgse college van burgemeester en wethouders besloten om een wijk-GGD'er in te zetten. Deze medewerker is er voor het vroegtijdig signaleren van problemen met personen met verward gedrag of overlast in de wijk.
15 uur geleden