
Open Monumentendag 10 september 2022
DOMBURG - Op zaterdag 10 september doen de drie Walcherse gemeenten – Veere, Vlissingen en Middelburg – mee aan de 36e editie van de Open Monumentendag. Meer dan 70 monumenten zijn die dag tussen 10:00 en 17:00 uur gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken. Het aanbod is gevarieerd: vuurtorens, buitenplaatsen, musea, molens, bunkers, kerken en nog veel meer.
In een brochure beschrijven de drie Walcherse gemeenten welke monumenten u kunt bezoeken en welke activiteiten er plaatsvinden. De brochure is in de Gemeente Veere te verkrijgen bij deelnemende monumenten, supermarkten, musea en toeristische informatiepunten. De brochure is ook online in te zien.
Thema ‘Duurzaamheid’
Het landelijke thema is dit jaar: ‘Duurzaam duurt het langst’. Dit sluit goed aan bij de huidige maatschappelijke opgaven met betrekking tot de energietransitie, klimaatadaptatie en het terugdringen van de CO2-uitstoot. Dat vraagt ook iets van de monumenten. Vanwege hun hoge leeftijd zijn monumenten van zichzelf al duurzaam, maar in gebruik zijn ze dat vaak niet. Er valt nog veel winst te behalen, maar dan wel zónder dat deze gebouwen hun cultuurhistorische waarde verliezen. Verduurzamen draagt bij aan het springlevend houden van monumenten. Lang niet bij alle monumenten die open zijn zult u echter iets over verduurzaming horen. De gemeenten hopen vooral dat u geniet van het prachtige erfgoed wat u kunt bezichtigen.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie heeft vannacht op Walcheren een scooterbestuurder achtervolgd die niet wilde stoppen voor een door agenten gegeven stopteken.
19 uur geledenSINT LAURENS - Een vrouw is zaterdagochtend ten val gekomen met haar racefiets op de Wilgenhoekweg in Sint Laurens, ter hoogte van minicamping Sterrenbos.
19 uur geledenVROUWENPOLDER - Rondom de Oosterscheldekering tussen Kamperland en Neeltje Jans is zaterdagavond tevergeefs gezocht naar een mogelijk te water geraakt persoon.
22 uur geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt is nog altijd krap, al nam de spanning in het eerste kwartaal van 2024 iets af ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van UWV. Werkgevers passen zich op verschillende manieren aan de krapte aan, maar de problemen blijven groot. "Het is belangrijk dat werkgevers inspelen op de krapte, want deze zal voorlopig aanhouden", zegt Monique Snijders, arbeidsmarktadviseur van UWV.
1 dag geledenMIDDELBURG- Een 3-jarig meisje is vrijdagmiddag door een auto aangereden op de Roozenburglaan. Het kind wilde oversteken tussen auto's door en rende de straat op toen er een auto langskwam. Volgens een politiewoordvoerder werd de peuter net geraakt. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse om zich over het meisje te ontfermen. Ze werd overgebracht naar het ziekenhuis. Over het letsel van het meisje is niks bekend.
1 dag geledenMIDDELBURG- Brandweervrijwilligers van de post Rooseveltlaan werden zaterdagmorgen opgeroepen voor een felle brand naast een woning aan de De Ruyterstraat. Op de gemelde locatie bleken al een overkapping en bankstel in brand te staan. Ook was een ruit van de woning gebarsten. De brandweer wist verdere verspreiding te voorkomen. De politie is bezig met onderzoek naar het ontstaan van de brand.
1 dag geledenMIDDELBURG - Zondag, Eerste Paasdag, wordt er op de Markt in Middelburg een platen- en cd-markt georganiseerd.
1 dag geleden