Open dag Zeeuws Archief in teken van archief Koninklijke Maatschappij de Schelde
MIDDELBURG - De jaarlijkse open dag van het Zeeuws Archief op zaterdag 4 november, heeft dit jaar een Vlissings tintje. Het archief van de Koninklijke Maatschappij de Schelde staat centraal. In het depot kunnen topstukken uit het archief worden bekeken en tijdens de open dag zijn er lezingen van onder meer Tobias van Gent over de eerste Nederlandse duikboot die bij de Schelde is gebouwd.
Met de verhuizing van het Vlissingse gemeentearchief naar het Zeeuws Archief is ook het archief van de Koninklijke Maatschappij de Schelde in de Zeeuwse hoofdstad terecht gekomen. “De open dag is voor ons ieder jaar het moment om te laten zien wat we in huis hebbeb,” vertelt Rick Stoorvogel, medewerker communicatie bij het Zeeuws Archief. “Ieder jaar hebben we een thema. Vorig jaar was dat de slavenhandel van de Middelburgse Commercie Compagnie. Dit jaar staat het archief van de Schelde centraal. Het is een ontzettend groot archief, alles bij elkaar zo’n 250 strekkende meter. Het archief spreekt erg tot de verbeelding, zeker voor Vlissingen. De stad leefde op het ritme van de scheepswerf.”
Lezingen
Tijdens de open dag worden er lezingen gegeven die verband houden met de historie van de Vlissingse scheepswerf. Om 10:30 uur vertelt historicus Tobias van Gent over de Luctor et Emergo, de eerste Nederlandse onderzeeër die op de Schelde werd gebouwd. Wesley Sekewael geeft om 12:30 uur een presentatie over de Stoomhijskraan Schelde 38 die volledig is gerestaureerd en een plekje heeft gevonden op het voormalige Scheldeterrein. Oud-archivaris en Scheldekenner Ron van Maanen was verantwoordelijk voor de inventarisatie van het Schelde-archief en geeft om 14:30 uur een lezing over ‘400 jaar Vlissingen en scheepsbouw’.
De open dag wordt gehouden van 10 tot 16 uur. Om 16 uur geeft René van Stipriaan een lezing over Willem van Oranje in de Koorkerk. Deze lezing is georganiseerd door de Vrienden van het Zeeuws archief en is voor ‘vrienden’ gratis bij te wonen. Wie geen vriend is kan voor 7,50 euro een kaartje kopen bij het Zeeuws Archief.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
10 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
11 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden