Open Atelierroute: ontdek de kunst van Thoolse bodem
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Gerda Glerum is één van de deelnemers van de Open Atelierroute. Ze woont naast haar atelier/galerie Onder de Linde aan de Hoogstraat 11: “Ik doe graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven.”
Gerda is beeldend kunstenaar en eigenaresse van de galerie. Sinds vorig jaar september woont ze in Tholen stad en heeft ze haar eigen galerie. Daar exposeert en verkoopt ze naast haar eigen werk, ook kunst van gastkunstenaars. “Zelf hou ik mij momenteel voornamelijk bezig met keramiek. Ik maak graag beelden met een knipoog en humor, maar ook serieus werk. Ik ben op 25-jarige leeftijd hiermee begonnen en het verveelt nooit. Ik schilder en beeldhouw ook ter afwisseling, maar het werken met klei heeft mijn hart gestolen”, vertelt ze enthousiast. “Ik kan enorm van kunst genieten, het is voor mij een bron van inspiratie. Kunst maakt de wereld zo veel mooier en daarbij kan kunst ook grensverleggend en blik verruimend zijn. Met andere woorden: Onmisbaar!”
Gerda voelt zich hier thuis: “Naar mijn mening leeft kunst op het eiland. Ik ervaar er veel waardering voor en heb ook al veel mede kunstenaars leren kennen. De Open Atelier Route vind ik dan ook een geweldig initiatief. Ik vind het heel goed georganiseerd en natuurlijk doe ik graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven. De twee eerdere Open Atelier dagen waren voor mij een groot succes. Er was veel belangstelling men was heel positief over de route. Ik kijk dan ook erg uit naar de komende edities!”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.
16 uur geledenTHOLEN - Het KNMI heeft maandag code geel afgekondigd. Dit vanwege gladheid. "De gladheid kan plaatselijk en verraderlijk zijn", aldus het KNMI.
21 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 4: juli en augustus.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - Wie in Sint-Annaland woont, weet het: het dorp wordt bewaakt door een houten reus. De Standerdmolen, de oudste molen van Zeeland, staat al ruim drie eeuwen met zijn poten in de Zeeuwse klei. Voor vrijwillig molenaar Julian de Jonge (53) ligt hij letterlijk om de hoek. "En toch blijft hij me elke keer pakken."
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.
2 dagen geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
2 dagen geleden