Open Atelierroute: ontdek de kunst van Thoolse bodem
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Gerda Glerum is één van de deelnemers van de Open Atelierroute. Ze woont naast haar atelier/galerie Onder de Linde aan de Hoogstraat 11: “Ik doe graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven.”
Gerda is beeldend kunstenaar en eigenaresse van de galerie. Sinds vorig jaar september woont ze in Tholen stad en heeft ze haar eigen galerie. Daar exposeert en verkoopt ze naast haar eigen werk, ook kunst van gastkunstenaars. “Zelf hou ik mij momenteel voornamelijk bezig met keramiek. Ik maak graag beelden met een knipoog en humor, maar ook serieus werk. Ik ben op 25-jarige leeftijd hiermee begonnen en het verveelt nooit. Ik schilder en beeldhouw ook ter afwisseling, maar het werken met klei heeft mijn hart gestolen”, vertelt ze enthousiast. “Ik kan enorm van kunst genieten, het is voor mij een bron van inspiratie. Kunst maakt de wereld zo veel mooier en daarbij kan kunst ook grensverleggend en blik verruimend zijn. Met andere woorden: Onmisbaar!”
Gerda voelt zich hier thuis: “Naar mijn mening leeft kunst op het eiland. Ik ervaar er veel waardering voor en heb ook al veel mede kunstenaars leren kennen. De Open Atelier Route vind ik dan ook een geweldig initiatief. Ik vind het heel goed georganiseerd en natuurlijk doe ik graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven. De twee eerdere Open Atelier dagen waren voor mij een groot succes. Er was veel belangstelling men was heel positief over de route. Ik kijk dan ook erg uit naar de komende edities!”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De Hervormde gemeente van Sint Philipsland organiseert dit weekend weer een jaarmarkt. Rond het kerkgebouw kunnen bezoekers bij verschillende standhouders rondstruinen of een ritje maken met paard en wagen.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - Het verkeer moet vanaf vanavond rekening houden met een langdurige afsluiting van de Vossemeersebrug. De brug tussen Oud-Vossemeer en Steenbergen gaat om 21.00 uur dicht en blijft acht weken afgesloten voor onderhoudswerkzaamheden.
8 uur geledenZEELAND - Organisaties kunnen vanaf maandag 5 oktober opnieuw een ontheffing aanvragen voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In deze tweede aanvraagronde kunnen voor het eerst ook organisaties die collectief personenvervoer verzorgen een aanvraag indienen. Daarnaast kunnen bedrijven en organisaties in het vracht- en goederenvervoer en noodzakelijk werkverkeer opnieuw een aanvraag doen.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.
1 dag geledenTHOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.
2 dagen geleden