Open Atelierroute: ontdek de kunst van Thoolse bodem
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Gerda Glerum is één van de deelnemers van de Open Atelierroute. Ze woont naast haar atelier/galerie Onder de Linde aan de Hoogstraat 11: “Ik doe graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven.”
Gerda is beeldend kunstenaar en eigenaresse van de galerie. Sinds vorig jaar september woont ze in Tholen stad en heeft ze haar eigen galerie. Daar exposeert en verkoopt ze naast haar eigen werk, ook kunst van gastkunstenaars. “Zelf hou ik mij momenteel voornamelijk bezig met keramiek. Ik maak graag beelden met een knipoog en humor, maar ook serieus werk. Ik ben op 25-jarige leeftijd hiermee begonnen en het verveelt nooit. Ik schilder en beeldhouw ook ter afwisseling, maar het werken met klei heeft mijn hart gestolen”, vertelt ze enthousiast. “Ik kan enorm van kunst genieten, het is voor mij een bron van inspiratie. Kunst maakt de wereld zo veel mooier en daarbij kan kunst ook grensverleggend en blik verruimend zijn. Met andere woorden: Onmisbaar!”
Gerda voelt zich hier thuis: “Naar mijn mening leeft kunst op het eiland. Ik ervaar er veel waardering voor en heb ook al veel mede kunstenaars leren kennen. De Open Atelier Route vind ik dan ook een geweldig initiatief. Ik vind het heel goed georganiseerd en natuurlijk doe ik graag mee om de kunst op Tholen nog meer bekendheid te geven. De twee eerdere Open Atelier dagen waren voor mij een groot succes. Er was veel belangstelling men was heel positief over de route. Ik kijk dan ook erg uit naar de komende edities!”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.
16 uur geledenTHOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.
20 uur geledenTHOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.
1 dag geledenTHOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.
1 dag geledenTHOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.
2 dagen geledenZEELAND - Al ruim een week zuchten Zeeuwen onder zomerse temperaturen en voorlopig lijkt daar nog geen einde aan te komen. Sterker nog: volgens Weeronline wordt het later deze week op meerdere plaatsen uitzonderlijk heet, met temperaturen die kunnen oplopen tot 35 graden of zelfs meer.
2 dagen geleden