
Open atelier bij Jozien en Marius Weststrate in Wemeldinge
WEMELDINGE - 77 en 75 jaar zijn ze, maar aan creativiteit en inspiratie nog geen gebrek bij het echtpaar Jozien en Marius Weststrate uit Wemeldinge. Vanwege corona gaat de Kunst- en Natuurroute door hun dorp dit jaar weer niet door. Daarom hebben ze besloten om een ‘Open Atelier’ aan huis te houden. Bezoekers kunnen van Jozien zeefdrukken bekijken en van Marius pentekeningen. Publiek is welkom op vrijdag (20 augustus) en zaterdag (21 augustus) van 13.00 tot 17.00 uur.
Marius Weststrate exposeert momenteel in galerie Luctor in Oudelande en met de Kunstkring Reimerswaal in Yerseke, maar van zijn echtgenote Jozien is er op dit moment nergens werk tentoongesteld. En dat terwijl de twee door de jaren heen al zoveel kunst hebben gemaakt, en nog steeds vervaardigen. Hun huis aan de Dorpsstraat hangt er vol mee. Jozien is sinds afgelopen winter aan het zeefdrukken. Ze is al met vele disciplines in de weer geweest, maar haar laatste avontuur, voor het zeefdrukken, viel tegen. “Ik heb gekantklost, maar dat is niet mijn ding”, vertelt Jozien, terwijl ze een gekantkloste kwal en vogel laat zien die ze gemaakt heeft. “De lerares wist ook niet wat ik aan het doen was, haha.” Het zeefdrukken geeft haar meer plezier. Na het verven van de lappen stof knipt, plakt, naait en schildert Jozien erop los. Ze heeft onder meer kussentjes met vogels en fleurige schilderijen gemaakt. “Dankzij de hulp van Johannes de Hollander, de zeefdrukker.”
Marius maakt pentekeningen in zwartwit en soms met kleur, en gebruikt onder meer graag landschappen, straatbeelden en vogels als onderwerp. Hij heeft zo’n 25 tekeningen in galerie Luctor hangen en ongeveer tien in Yerseke en dan kan hij er de komende drie dagen nog zo’n 25, waaronder ook nieuwe, thuis in zijn open atelier aan het publiek laten zien. Het atelier is toegankelijk via de achterkant van hun huis aan de Dorpsstraat 70. “Ik teken bijna elke dag.” Ook Marius blijft zich ontwikkelen. “Ik heb vlak voor de zomervakantie nog een vuurdoop gehad”, glimlacht hij. “Op het Pontes heb ik voor het eerst een gastles gegeven voor scholieren. Schitterend was dat.”
Kijk voor meer informatie op www.facebook.com/marius.weststrate.
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Ballonnen aan de muur en een hele hoop vrolijke gezichten. In dorpshuis Kaj Munk werd woensdag 15 oktober de officiële heropening gevierd. Na maanden van verbouwing knipte wethouder Martien van Overloop van de gemeente Reimerswaal het lintje door. Daarmee is de vernieuwde aanbouw met ruimte voor biljarters, darters en poolspelers nu officieel geopend.
2 uur geledenKAPELLE- Een fietsster is zaterdagmiddag zwaargewond geraakt op de kruising van de Klinker met de Rijksweg (N289). Dit gebeurde nadat zij in botsing was gekomen met een pick-up. Meerdere hulpdiensten, waaronder de traumahelikopter, gingen met spoed ter plaatse. Het slachtoffer werd ter plekke behandeld en vervolgens per traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis. Het is niet duidelijk waardoor de twee verkeersdeelnemers met elkaar in botsing kwamen. De Verkeersongevallendienst doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval.
1 dag geledenKAPELLE - Muziekvereniging 'Ons Genoegen' uit Kapelle geeft op zaterdag 1 november een najaarsconcert in dorpshuis De Vroone. Het harmonieorkest speelt deze avond onder leiding van dirigent Ralf Goddrie werken rond het thema 'Mythes en Legendes'.
3 dagen geledenKAPELLE - Jongerenwerkers van LINK organiseren op vrijdag 24 oktober de activiteit Jachtseizoen voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar. Het spel vindt plaats rond gemeenschapshuizen De Vroone in Kapelle en De Wemel in Wemeldinge.
3 dagen geledenKRABBENDIJKE - De voorbereidingen voor het ondergronds brengen van een deel van de hoogspanningsverbinding bij Krabbendijke zijn in volle gang. Netbeheerder TenneT legt hier over een traject van ongeveer vier kilometer een 380 kV-kabelverbinding aan.
3 dagen geledenKRUININGEN - Het is geen toeval dat autobedrijf Lokerse al generaties lang mee draait in Kruiningen. Sinds de oprichting in 1956 is het bedrijf langzaam maar gestaag gegroeid, zich steeds aanpassend aan veranderende mobiliteit en klantbehoefte. Onder leiding van Martijn Lokerse blijft het bedrijf zich ontwikkelen. Sinds kort kwamen daar twee nieuwe onderdelen bij: Schade Vakman en een vernieuwde wasstraat.
4 dagen geledenREIMERSWAAL - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen, op woensdag 29 oktober, staan twee inwoners van de gemeente Reimerswaal op het landelijke stembiljet. Daarmee is de gemeente ook dit jaar lokaal vertegenwoordigd bij de verkiezingen.
4 dagen geleden