Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC en Rusland houden vast aan geplande productieverhoging

OPEC en Rusland houden vast aan geplande productieverhoging

WENEN (ANP/RTR) - De Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) en bondgenoten als Rusland houden vast aan hun plan om de olieproductie tot en met juli geleidelijk weer te verhogen. Dat heeft de alliantie, ook wel OPEC+ genoemd, dinsdag aangegeven op haar vergadering. Begin juli komen de landen naar verwachting opnieuw bij elkaar en dan zal er waarschijnlijk over de periode vanaf augustus worden gesproken.

Eerder op de dag liet de olieminister van Koeweit al weten dat de wereldwijde oliemarkt de in april afgesproken productieverhogingen goed weet te verwerken, nu de vraag naar olie aantrekt door het economisch herstel van de coronacrisis. De OPEC+ is bezig de productie te verhogen nadat die eerder juist scherp was verlaagd om zo de olieprijzen te stutten in coronatijd. Door de crisis was er veel minder vraag naar olie, waardoor de prijzen kelderden en er een groot overschot ontstond op de oliemarkt.

Inmiddels zijn de olieprijzen weer sterk hersteld en neemt de vraag toe, wat dus ruimte biedt aan de OPEC+ om de productie verder op te schroeven. Volgens Saudi-Arabië, dat wordt gezien als de leider van de OPEC, en Rusland is het overschot al vrijwel weggewerkt.

Wel blijven er veel onzekerheden zoals de nieuwe virusgolf in India, een grote verbruiker van olie, en de herinvoering van lockdownmaatregelen tegen nieuwe uitbraken, waaronder in Japan. Ook kan er weer veel olie van Iran op de markt komen als dat land een hernieuwd internationaal atoomakkoord weet te sluiten en de economische sancties van de Verenigde Staten tegen Iran worden opgeheven.

Meer uit Financieel

CPB: invoer VS in maart opnieuw hoger door dreigende tarieven

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in maart meer goederen ingevoerd voorafgaand aan de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Het CPB spreekt van een mogelijk anticipatie-effect: Amerikaanse bedrijven importeerden extra goederen vooruitlopend op de dreigende tariefsverhogingen.

6 minuten geleden
FNV dreigt met actie bij afvalverwerkers om schrappen plastictaks

UTRECHT (ANP) - FNV dreigt volgende maand met landelijke acties in de afvalsector tegen het plan van het kabinet om een geplande heffing op plastic voor bedrijven te schrappen. De 567 miljoen euro die de maatregel vanaf 2028 jaarlijks moest opleveren wordt afgewenteld op afvalverwerkers, vreest de vakbond.

1 uur geleden
Oud-voetballer Beugelsdijk krijgt alsnog inzage in gokverliezen

DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Tom Beugelsdijk heeft vlak voor zijn kort geding tegen gokaanbieder Unibet alsnog inzage gekregen in zijn gokverliezen. Die gegevens probeerde de voormalig verdediger van ADO Den Haag (34) via de rechter in handen te krijgen, om zo een geschatte 100.000 euro terug te eisen.

2 uur geleden
Minister: China vraagt ​​Nederland om versoepeling export chips

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Nederland gevraagd de exportbeperkingen voor halfgeleiders te versoepelen. Dat zei de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, ​​na een ontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi in Beijing.

2 uur geleden
Staatsinvesteringsfonds Invest-NL investeert minder geld

AMSTERDAM (ANP) - Invest-NL heeft vorig jaar minder geld gestoken in bedrijven, meldt het staatsinvesteringsfonds in zijn jaarverslag. In 2024 deelde het fonds 236 miljoen euro uit, een jaar eerder nog 288 miljoen euro.

2 uur geleden
Damrak blijft terughoudend door belastingplan Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien, na de verliesbeurt een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de plannen voor forse belastingverlagingen van president Donald Trump. Het Huis van Afgevaardigden keurde donderdag nipt een omvangrijk belastingvoorstel goed en het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De plannen kunnen de Amerikaanse staatsschuld de komende tien jaar met biljoenen dollars laten stijgen. De rentes op Amerikaanse staatsleningen liepen daardoor deze week flink op.

3 uur geleden
Groei Duitse economie sterker dan verwacht in eerste kwartaal

WIESBADEN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in het eerste kwartaal sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld.

3 uur geleden