OPEC en Rusland houden vast aan geplande productieverhoging
WENEN (ANP/RTR) - De Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) en bondgenoten als Rusland houden vast aan hun plan om de olieproductie tot en met juli geleidelijk weer te verhogen. Dat heeft de alliantie, ook wel OPEC+ genoemd, dinsdag aangegeven op haar vergadering. Begin juli komen de landen naar verwachting opnieuw bij elkaar en dan zal er waarschijnlijk over de periode vanaf augustus worden gesproken.
Eerder op de dag liet de olieminister van Koeweit al weten dat de wereldwijde oliemarkt de in april afgesproken productieverhogingen goed weet te verwerken, nu de vraag naar olie aantrekt door het economisch herstel van de coronacrisis. De OPEC+ is bezig de productie te verhogen nadat die eerder juist scherp was verlaagd om zo de olieprijzen te stutten in coronatijd. Door de crisis was er veel minder vraag naar olie, waardoor de prijzen kelderden en er een groot overschot ontstond op de oliemarkt.
Inmiddels zijn de olieprijzen weer sterk hersteld en neemt de vraag toe, wat dus ruimte biedt aan de OPEC+ om de productie verder op te schroeven. Volgens Saudi-Arabië, dat wordt gezien als de leider van de OPEC, en Rusland is het overschot al vrijwel weggewerkt.
Wel blijven er veel onzekerheden zoals de nieuwe virusgolf in India, een grote verbruiker van olie, en de herinvoering van lockdownmaatregelen tegen nieuwe uitbraken, waaronder in Japan. Ook kan er weer veel olie van Iran op de markt komen als dat land een hernieuwd internationaal atoomakkoord weet te sluiten en de economische sancties van de Verenigde Staten tegen Iran worden opgeheven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
13 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
17 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
19 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
19 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden