OPEC en Rusland houden vast aan geplande productieverhoging
WENEN (ANP/RTR) - De Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) en bondgenoten als Rusland houden vast aan hun plan om de olieproductie tot en met juli geleidelijk weer te verhogen. Dat heeft de alliantie, ook wel OPEC+ genoemd, dinsdag aangegeven op haar vergadering. Begin juli komen de landen naar verwachting opnieuw bij elkaar en dan zal er waarschijnlijk over de periode vanaf augustus worden gesproken.
Eerder op de dag liet de olieminister van Koeweit al weten dat de wereldwijde oliemarkt de in april afgesproken productieverhogingen goed weet te verwerken, nu de vraag naar olie aantrekt door het economisch herstel van de coronacrisis. De OPEC+ is bezig de productie te verhogen nadat die eerder juist scherp was verlaagd om zo de olieprijzen te stutten in coronatijd. Door de crisis was er veel minder vraag naar olie, waardoor de prijzen kelderden en er een groot overschot ontstond op de oliemarkt.
Inmiddels zijn de olieprijzen weer sterk hersteld en neemt de vraag toe, wat dus ruimte biedt aan de OPEC+ om de productie verder op te schroeven. Volgens Saudi-Arabië, dat wordt gezien als de leider van de OPEC, en Rusland is het overschot al vrijwel weggewerkt.
Wel blijven er veel onzekerheden zoals de nieuwe virusgolf in India, een grote verbruiker van olie, en de herinvoering van lockdownmaatregelen tegen nieuwe uitbraken, waaronder in Japan. Ook kan er weer veel olie van Iran op de markt komen als dat land een hernieuwd internationaal atoomakkoord weet te sluiten en de economische sancties van de Verenigde Staten tegen Iran worden opgeheven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
3 uur geleden