OPEC en Rusland houden vast aan geplande productieverhoging
WENEN (ANP/RTR) - De Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) en bondgenoten als Rusland houden vast aan hun plan om de olieproductie tot en met juli geleidelijk weer te verhogen. Dat heeft de alliantie, ook wel OPEC+ genoemd, dinsdag aangegeven op haar vergadering. Begin juli komen de landen naar verwachting opnieuw bij elkaar en dan zal er waarschijnlijk over de periode vanaf augustus worden gesproken.
Eerder op de dag liet de olieminister van Koeweit al weten dat de wereldwijde oliemarkt de in april afgesproken productieverhogingen goed weet te verwerken, nu de vraag naar olie aantrekt door het economisch herstel van de coronacrisis. De OPEC+ is bezig de productie te verhogen nadat die eerder juist scherp was verlaagd om zo de olieprijzen te stutten in coronatijd. Door de crisis was er veel minder vraag naar olie, waardoor de prijzen kelderden en er een groot overschot ontstond op de oliemarkt.
Inmiddels zijn de olieprijzen weer sterk hersteld en neemt de vraag toe, wat dus ruimte biedt aan de OPEC+ om de productie verder op te schroeven. Volgens Saudi-Arabië, dat wordt gezien als de leider van de OPEC, en Rusland is het overschot al vrijwel weggewerkt.
Wel blijven er veel onzekerheden zoals de nieuwe virusgolf in India, een grote verbruiker van olie, en de herinvoering van lockdownmaatregelen tegen nieuwe uitbraken, waaronder in Japan. Ook kan er weer veel olie van Iran op de markt komen als dat land een hernieuwd internationaal atoomakkoord weet te sluiten en de economische sancties van de Verenigde Staten tegen Iran worden opgeheven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de fusie in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
3 uur geleden