
Opbloeien door een mooie herinnering
MIDDELBURG - Wie kent nog het sluitlaken, dat je vroeger na je bevalling strak omgewikkeld kreeg? En de speld van de kraamhulp met een ooievaar erop? Deze voorwerpen van vroeger vind je in een themakoffer van Feest van Herkenning over de baby- en kraamtijd. Naast deze koffer heeft de stichting nog vele andere themakoffers met voorwerpen van vroeger. Hiermee bezoeken de vrijwilligers ouderen en helpen hen om herinneringen op te halen en te delen.
Cobi: “Samen met een andere vrijwilliger begeleid je de bijeenkomsten. Onze rol is te stimuleren dat iedereen in de groep aan bod komt en er een gesprek ontstaat. Je laat de voorwerpen zien, geeft ze door, stelt vragen.”. Marjo: “En dan gebeuren er soms ontroerende dingen hoor. Een mevrouw die je met een knipoog toevertrouwt dat ze vroeger een echte dondersteen was. Een meneer wiens handen al maanden stil in zijn schoot liggen, die zijn handen opeens weer gebruikt om de knikkers uit de schoolkoffer te sorteren.”
Woorden
Cobi: “Wat ik mooi vind is dat je altijd aansluiting vindt bij de mensen door te zingen. In iedere koffer zitten ook versjes en liedjes over het thema. Mensen met dementie zijn niet altijd meer in staat om woorden te vinden, maar kunnen bekende liedjes helemaal meezingen.” Cobi: “We hebben zúlke leuke koffers. Van het bekijken van de voorwerpen uit de koffers word ik zelf ook blij. Marjo: “Met dit vrijwilligerswerk kan ik de mensen een leuke en fijne ochtend of middag geven. En dat terwijl ik het zelf ook zo leuk vind.” Nieuwe vrijwilligers zijn meer dan welkom. Cobi: “Je kunt een keertje meelopen om te kijken of het bij je past.”
Meer informatie op www.welzijnmiddelburg.nl
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg is zaterdag, in aanwezigheid van honderden nabestaanden, een monument onthuld voor de 45 Molukse militairen van de KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) die hier begraven zijn. "Mijn vader zou dit prachtig hebben gevonden", vertelt Coen Lawalata (74). "Het is laat, maar eindelijk is er erkenning voor de moed en daden van mijn vader en de andere KNIL-militairen die streden voor Nederland."
5 uur geledenWESTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Westkappele is in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen om een buitenbrand te bestrijden. Aan de Achillesweg stond een aantal autobanden in brand. De brand was snel onder controle. Het is onduidelijk waardoor de brand ontstaan is.
1 dag geledenMIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.
1 dag geledenNIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig.
2 dagen geledenMIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats.
2 dagen geledenMIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt.
2 dagen geleden