
Opbloeien door een mooie herinnering
MIDDELBURG - Wie kent nog het sluitlaken, dat je vroeger na je bevalling strak omgewikkeld kreeg? En de speld van de kraamhulp met een ooievaar erop? Deze voorwerpen van vroeger vind je in een themakoffer van Feest van Herkenning over de baby- en kraamtijd. Naast deze koffer heeft de stichting nog vele andere themakoffers met voorwerpen van vroeger. Hiermee bezoeken de vrijwilligers ouderen en helpen hen om herinneringen op te halen en te delen.
Cobi: “Samen met een andere vrijwilliger begeleid je de bijeenkomsten. Onze rol is te stimuleren dat iedereen in de groep aan bod komt en er een gesprek ontstaat. Je laat de voorwerpen zien, geeft ze door, stelt vragen.”. Marjo: “En dan gebeuren er soms ontroerende dingen hoor. Een mevrouw die je met een knipoog toevertrouwt dat ze vroeger een echte dondersteen was. Een meneer wiens handen al maanden stil in zijn schoot liggen, die zijn handen opeens weer gebruikt om de knikkers uit de schoolkoffer te sorteren.”
Woorden
Cobi: “Wat ik mooi vind is dat je altijd aansluiting vindt bij de mensen door te zingen. In iedere koffer zitten ook versjes en liedjes over het thema. Mensen met dementie zijn niet altijd meer in staat om woorden te vinden, maar kunnen bekende liedjes helemaal meezingen.” Cobi: “We hebben zúlke leuke koffers. Van het bekijken van de voorwerpen uit de koffers word ik zelf ook blij. Marjo: “Met dit vrijwilligerswerk kan ik de mensen een leuke en fijne ochtend of middag geven. En dat terwijl ik het zelf ook zo leuk vind.” Nieuwe vrijwilligers zijn meer dan welkom. Cobi: “Je kunt een keertje meelopen om te kijken of het bij je past.”
Meer informatie op www.welzijnmiddelburg.nl
Meer uit Middelburg
VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
4 uur geledenDOMBURG - In Domburg zijn deze week zeven parkeerautomaten opengebroken en leeggehaald. Dat meldt de gemeente Veere. Door de schade is het tijdelijk niet mogelijk om met contant geld te betalen bij de getroffen automaten.
9 uur geledenMIDDELBURG - Op zaterdag 5 juli tussen 16.00 en 18.00 uur geeft Peetman zijn jaarlijkse optreden in cafe Le Penseur in zijn woonplaats Middelburg. Ook hier zal hij zijn one man blues band weer over het publiek heen laten rollen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij ook een bekende lokale gastmuzikant uitgenodigd. De toegang is gratis en het bier is koud.Peetman (48) draait al wat jaren mee in de muziekscene. Hij heeft altijd al een voorliefde voor blues gehad. De laatste jaren legt hij zichzelf steeds meer toe op dit genre. Tijdens de corona tijd is hij zich gaan verdiepen in de delta blues; oude, vaak, akoestische blues uitgevoerd door solo acts of duo's. Hieruit kwam zijn project Blues in Zeeland uit voort. Voor dit project nam hij delta blues klassiekers op in zijn eigen 'delta': het Walcherse landschap. Om zijn delta blues meer kracht en diepte te geven ontwikkelde hij een one man band principe voor zijn muziek waarbij zijn gitaarspel met (voet) drum begeleid. Ook heeft hij door het toevoegen van elektrische gitaren een eigen sound gecreëerd. Dit bleef niet onopgemerkt want in de afgelopen zes maanden stond hij zowel op het bluesfestival van Brielle als op het bluesfestival van Delft én nu dus ook op de Bluesroute in Terneuzen. Peetman brengt naast eigen nummers ook muziek van Muddy Waters, Robert Johnson en The Rolling Stones. Meer informatie is te vinden op www.peetman.com.
1 dag geledenZOUTELANDE - Zaterdag begint de derde editie van de Coast to Coast Challenge. Ruim 40 teams fietsen van het Groningse Zoutkamp naar Zoutelande. Een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook 's nachts. Doel van de tocht: geld inzamelen voor de Nierstichting en bewustwording creëren voor nierschade. Onder de deelnemers voormalig topschaatser Hein Otterspeer en veel fietsers die weten welke impact een nierziekte heeft op iemands leven.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Laurens Stommesweg in Middelburg is vrijdagochtend een gewonde man aangetroffen. Het slachtoffer had vermoedelijk een steekwond in zijn hals.
1 dag geledenVEERE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt in de maanden juni en juli drie zomerconcerten. Het fanfareorkest staat onder muzikale leiding van dirigent Luc van Gaans en bestaat uit ca. 45 muzikanten.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een val in Middelburg. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geleden