Op verzoek van Oekraïne organiseert Zwitserland vredestop
BERN (ANP/RTR/DPA) - Zwitserland heeft ingestemd met het organiseren van een internationale vredestop over Oekraïne, op verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het neutrale Zwitserland was eerder al bemiddelaar bij het oplossen van conflicten en zou nu kunnen helpen bij het vinden van een oplossing voor de oorlog die begon toen Rusland op 24 februari 2022 Oekraïne binnenviel.
Verdere details over de top worden uitgewerkt. Zo is er nog geen datum bekend. Zelensky, op bezoek in Zwitserland, liet wel doorschemeren wie welkom is. "We staan open voor alle landen die onze soevereiniteit en territoriale integriteit respecteren." Hij hoopt dat ook Afrikaanse, Zuid-Amerikaanse en Aziatische landen meedoen. Hij noemde speciaal China: "Het is belangrijk voor ons om te laten zien dat de hele wereld tegen de Russische agressie is, en dat de hele wereld voor een rechtvaardige vrede is."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
4 uur geleden