Op verzoek van Oekraïne organiseert Zwitserland vredestop
BERN (ANP/RTR/DPA) - Zwitserland heeft ingestemd met het organiseren van een internationale vredestop over Oekraïne, op verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het neutrale Zwitserland was eerder al bemiddelaar bij het oplossen van conflicten en zou nu kunnen helpen bij het vinden van een oplossing voor de oorlog die begon toen Rusland op 24 februari 2022 Oekraïne binnenviel.
Verdere details over de top worden uitgewerkt. Zo is er nog geen datum bekend. Zelensky, op bezoek in Zwitserland, liet wel doorschemeren wie welkom is. "We staan open voor alle landen die onze soevereiniteit en territoriale integriteit respecteren." Hij hoopt dat ook Afrikaanse, Zuid-Amerikaanse en Aziatische landen meedoen. Hij noemde speciaal China: "Het is belangrijk voor ons om te laten zien dat de hele wereld tegen de Russische agressie is, en dat de hele wereld voor een rechtvaardige vrede is."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
5 uur geledenJERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
6 uur geleden