Op verzoek van Oekraïne organiseert Zwitserland vredestop
BERN (ANP/RTR/DPA) - Zwitserland heeft ingestemd met het organiseren van een internationale vredestop over Oekraïne, op verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het neutrale Zwitserland was eerder al bemiddelaar bij het oplossen van conflicten en zou nu kunnen helpen bij het vinden van een oplossing voor de oorlog die begon toen Rusland op 24 februari 2022 Oekraïne binnenviel.
Verdere details over de top worden uitgewerkt. Zo is er nog geen datum bekend. Zelensky, op bezoek in Zwitserland, liet wel doorschemeren wie welkom is. "We staan open voor alle landen die onze soevereiniteit en territoriale integriteit respecteren." Hij hoopt dat ook Afrikaanse, Zuid-Amerikaanse en Aziatische landen meedoen. Hij noemde speciaal China: "Het is belangrijk voor ons om te laten zien dat de hele wereld tegen de Russische agressie is, en dat de hele wereld voor een rechtvaardige vrede is."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
38 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
50 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
4 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
10 uur geleden