Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op verzoek van Oekraïne organiseert Zwitserland vredestop

Op verzoek van Oekraïne organiseert Zwitserland vredestop

BERN (ANP/RTR/DPA) - Zwitserland heeft ingestemd met het organiseren van een internationale vredestop over Oekraïne, op verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het neutrale Zwitserland was eerder al bemiddelaar bij het oplossen van conflicten en zou nu kunnen helpen bij het vinden van een oplossing voor de oorlog die begon toen Rusland op 24 februari 2022 Oekraïne binnenviel.

Verdere details over de top worden uitgewerkt. Zo is er nog geen datum bekend. Zelensky, op bezoek in Zwitserland, liet wel doorschemeren wie welkom is. "We staan ​​open voor alle landen die onze soevereiniteit en territoriale integriteit respecteren." Hij hoopt dat ook Afrikaanse, Zuid-Amerikaanse en Aziatische landen meedoen. Hij noemde speciaal China: "Het is belangrijk voor ons om te laten zien dat de hele wereld tegen de Russische agressie is, en dat de hele wereld voor een rechtvaardige vrede is."

Meer uit Buitenland

Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

8 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

1 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

3 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

3 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

3 uur geleden