
Op naar de finale!
MIDDELBURG - Eens per jaar wordt Miss Beauty of Zeeland georganiseerd, als voorronde van Miss Beauty of the Netherlands. Dit jaar zijn er maar liefst zes finalisten uit Middelburg voor de verkiezing op 11 maart. Gabriela Petkovic, Annebeau Nijman, Ginayra Passemiers en Kristel van Loenhout zitten in de finale van Miss Beauty of Zeeland 2023. Florence Koole en Demi Lokker in de finale van Miss Teen of Zeeland. Als de vijf meiden (Florence had verplichtingen elders) elkaar treffen in de Oostkerk kletsen ze er meteen gezellig op los. Ze beschouwen elkaar niet als concurrenten, maar als gelijkgestemden, die allemaal hetzelfde avontuur zijn aangegaan. Ze hebben wel allemaal een andere achtergrond. Kristel is derdejaars studente Chemistry, Florence is een jonge triatlete, die de sport op latere leeftijd graag professioneel op zou willen pakken. Annebeau is tweedejaars student Commerciële Economie. Ze vertelt: “ik volg de Miss Beauty verkiezing al jaren en wilde graag meedoen, maar ik was bang voor de mening van anderen. Tot afgelopen jaar. Ik kies nu voor mezelf en doe de dingen die ik leuk vind.” Ginayra, die graag zangeres zou willen worden, kan zich daar goed in vinden. “Je moet jezelf durven zijn!” De jongedames zijn natuurlijk blij met publieksstemmen. Het overzicht van de Zeeuwse finalisten is te vinden op www.missbeautynetherlands.com. Bij iedere kandidaat staat ook de SMS-code, waarmee je eventueel kunt stemmen.
Demi: finalist Miss Teen of Zeeland
De achttienjarige Demi Lokker uit Nieuw- en Sint Joosland is finalist Miss Teen of Zeeland. Het mentale welzijn van de mens staat bij haar voorop, daar wil ze zich voor inzetten. Demi, over haar deelname aan de verkiezing: “momenteel zit ik in het examenjaar van de opleiding tot accountmanager, hierna wil ik de studie toegepaste psychologie gaan volgen. Zodat ik later mensen met psychische problemen hopelijk kan helpen. Tijdens het traject van Miss Zeeland hoop ik nieuwe mensen te ontmoeten, mijn onzekerheden te overwinnen en ervan te leren. Heel mijn jeugd heb ik last gehad van de meningen van anderen, over mijn lengte. Ik werd ermee gepest. Het feit dat ik op de eerste dag van de casting op hakken van 9,5 centimeter moest lopen was al een hele overwinning voor mij. Ik begin mijn lengte steeds meer te accepteren en mooi te vinden.” Ze vervolgt: “als finalisten zetten we ons in voor de LINDA Foundation. Dit is een foundation waar we geld inzamelen voor de arme kinderen in Nederland. Ik ben er druk mee bezig, binnenkort organiseren we een Fancy Fair bij mijn oude basisschool om zo de leerlingen bewust te maken van het feit dat er ook kinderen zijn die het niet zo makkelijk hebben. Ook ga ik een feest organiseren om geld in te zamelen voor dit goede doel. We zijn ondertussen al een paar weken bezig. Ik heb al superleuke en lieve meiden ontmoet. Ik kan niet wachten om met alle meiden te stralen tijdens de finale, aanstaande zaterdag in theater de Mythe in Goes.
Uit de comfortzone
Gabriela Petkovic is met haar vijfentwintig jaar de oudste van de zes Middelburgse finalisten van Miss Beauty of Zeeland 2023. Ze vindt het heerlijk om aan de verkiezing mee te doen. Gabriela: “ik werd gescout door de organisatie. Omdat het als een leuke ervaring klonk besloot ik mee te doen. Al snel maakte ik kennis met de andere meiden en leerden we wat het eigenlijk inhoudt, om een miss te zijn. Ik zie mijn leven lang overal om me heen al sterke en prachtige dames, die ik soms ook als voorbeeld zag. Maar in een wereld met veel concurrentie is het juist belangrijk om niet te vergeten hoe waardevol je zelf bent, en dat je in plaats van anderen als een bedreiging te zien, je ook kunt leren van hun kwaliteiten. Gedurende dit traject zet ik mij in om anderen te inspireren om te doen wat ze echt willen en hen mee te geven dat iedereen op zijn beurt ook weer een voorbeeld kan zijn voor een ander. Naast Miss beauty of Zeeland ben ik ook aan het afstuderen van de opleiding ‘Trend research and concept creation in the lifestyle sector’. Hierbij onderzoek ik waarom normen, waarden en behoeftes van een bepaalde doelgroep veranderen en hoe ik daar een toekomstbestendig concept voor kan ontwikkelen. Na deze studie hoop ik nog een master antropologie te doen. Eigenlijk ben ik altijd op zoek naar een nieuwe uitdaging en moedig ik anderen aan om ook uit de eigen comfortzone te stappen zoals ik dat voor Miss beauty of Zeeland heb gedaan, en altijd open te staan voor nieuwe mogelijkheden.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De Middelburgse reddingsbrigade blijft groeien en dat was goed te zien tijdens de jaarlijkse examens.
16 uur geledenVEERE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt in de maanden juni en juli drie zomerconcerten.
19 uur geledenAAGTEKERKE - In de dorpskerk in Aagtekerke is Marja Geschiere-Sanderse zaterdag verrast met een koninklijke onderscheiding.
22 uur geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.
1 dag geledenARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
1 dag geledenGRIJPSKERKE - In juni zijn de tuinen op hun allermooist en daarom houdt een groep fanatieke tuinierders deze maand de Zeeuwse Tuintweedaagse. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni is het open tuin bij veertien adressen in Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen. Zo stelt Willeke Verschuur uit Grijpskerke haar nonchalante, romantische tuin open. "Als je me op mijn zestiende had gezegd dat ik later een 13.000 vierkante meter grote tuin zou hebben, dan had ik je voor gek verklaard. Maar nu is met tuinieren mijn droom uitgekomen."
2 dagen geledenMIDDELBURG- De politie van basisteam Oosterscheldebekken heeft vrijdag een mes in beslag genomen nadat er bij een woning in Middelburg een conflict was uitgebroken in de huislijke sfeer. De eigenaar krijgt een bekeuring.
2 dagen geleden